Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki jógázik?

Van itt olyan ember aki jógázik?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni jógázni :)

Szeretnek kicsit rugalmasabb,formásabb és nyugodtabb lenni.Egyfajta életmódot szeretnék változtatni.


Ha van itt olyan aki jógázik,leírná a tapasztalatait?

Hogy kezdte, hol tart most,milyen változásokat tapasztalt stb.stb. ?


Köszönöm:)



2014. júl. 2. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

igaz, a jóga egy széles kifejezés, de a nyújtások, edzések és meditáció is ugyanezeket nyújtja, csak sokkal erősebb formában, mert intenzívebb és célzott.

illetve az étkezésnek és életvitelnek is köze van ehhez.


a rugalmassággal vigyázni kell, túlfeszítheti az ember magát, illetve a túl laza végtagok könnyen kijárhatnak a helyükről.


ha mindenféleképp jógázni szeretnél, szerintem jobb, ha eljársz csoportos gyakorlatokra, de ára van.

ha nem tudod megfizetni, akkor kreatívnak kell lenned.

2014. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 3 hete kezdtem el az 5 tibeti rítust.

[link] találsz youtubon videót is róla részletes magyarázattal a könyvet is érdemes elolvasni. El akartam kezdeni már rég jógázni de mivel külföldön élek /nyelv nem perfekt,h tanfolyamra menjek/ időm sem sok van rá ezért döntöttem az 5 tibeti mellett.

Mikor olvasgattam fórumokban ,h beindul már az első héten akár a méregtelenítés persze szkeptikus voltam ,eleve egészségesen eszek /aránylag/,csak szűrt vizet iszok, fluoridmentes fogkrém stb. Szóval én úgy gondoltam ,h nem várok csodákat tőle erre már az első héten hasmenésem volt 3 reggelen át. :S Pedig nem ettem és ittam mást mint előtte. Munkám elég robotmunka volt /most lett vége (:/ ezért izomlázat én még nem tapasztaltam. Kicsit mintha jobb kedvre derítene, jóga után meg szinte felpörgök ,tettre kész vagyok ,ma is nekiálltam egyszerre mindent csinálni ide-oda kaptam pakoltam ezt csináltam azt csináltam :D jó volt. Nem vagyok ám mindig ilyen ezért feltűnő számomra az ,h milyen energialöketet ad. Viszont ha vkinek van vmilyen egészségügyi problémája ha minden igaz, akkor felerősödhetnek a problémák, a méregtelenítés miatt. Nos nekem ízületi problémáim vannak vállaim éveken át csak télen fájtak ahogy bejön a hideg... most viszont persze részben az időjárásváltozásra fogom de részben a jógára sajnos nagyon tud este és reggel fájni amíg be nem járatom :D nem kopásos problémám van. Mindent bele.

2014. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!