Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok tanácsot adni futással...

Tudtok tanácsot adni futással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni futni, de előtte egy futócipőt szeretnék venni.

Tudtok tanácsot adni? Hogy kezdjek neki, milyen gyakran csináljam egy héten, mivel melegítsek be, stb?

Titeket mi motivált, inspirált a futáshoz?



2014. júl. 9. 15:40
 1/3 anonim válasza:

Nos én már gyerekkoromba szerettem nagyon kihajtani magam, aztán kamaszkoromban az egyéb elfoglaltságok miatt ez leszűkült a tesiórákra. Aztán amint elmentem fősulira ami nekem rengeteg szabadidővel jár/járt, egyből éreztem h kéne vmi tüdőtágítós edzés, szóval azóta futok rendszeresen, bár nem rendszerezve. Szóval azt akartam kihozni, h nekem az inspiráció = kívánja a szervezetem, ezért tanácsolom neked is azt h kezd el, és minimum nyomd egy jó két hétig, aztán ha megunod vagy nyűgnek tartod akkor leállhatsz. Szerintem ez után egy bizonyos idő elteltével érezni fogod, h most igazán jól esne futni egyet.. Így már nem is kell semmiféle motiváció, hisz egy jól eső dologhoz minek :)


Én első napon jó ha 10 percet futottam egyhuzamba aztán sétáltam majd ha összeszedtem magam megint 1-2 perc.. de 20-25 percnél nem voltam tovább. Az a lényeg, h érzésre csináld, ne az alapján, h mit írnak különböző oldalakon. Szerintem a gyakorisággal is ez a helyzet = amikor jólesik (ide tartozik az is amikor tudod, h jólesne csak lusta vagy nekikészülni :D). Persze más tészta, ha nem hobbiból hanem fogyás szempontjából akarod, azt nem tudom, h akkor mit h.


Bemelegítés annyira nem fontos főleg, h kezdőként lassan kocogsz. Én itthon 1-2 percet nyújtok, aztán tulképp a pályához vezető séta a bemelegítésem. Ami fontos, az a futás utáni nyújtás, h ne legyen izomlázad. Ha sokára érsz haza a futás befejeztével, célszerű még a helyszínen elvégezni.

2014. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bemelegíteni mindig kell, főként az ízületek, az izmok és a tüdő miatt. Még ha csak kocogsz, akkor is.

Bemelegítésnek megfelel az, amit tesiórán láttál: mély levegő ki-be, helybenfutás/ugrálás, sarok/térdemelés, néhány guggolás, ilyesmi.

Sokan épp azért nem bírnak huzamosabb ideig futni, mert a tüdőt nem készítették a munkára, így nem kapnak rendesen levegőt/kapkodva lélegeznek, szúrást éreznek.

Az ízületeid is könnyen megsérülhetnek, ha csak durrbele módjára csinálod.

2014. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 10. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!