Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatban lenne...

Futással kapcsolatban lenne kérdésem.3. hete futok, hetente 3-4x 5km-t. A pulzusom a futas alatt állandoan 184 körül van. Ha nem szeretnék ugy kinézni mint a maratoni futok milyen edzést javasoltok?

Figyelt kérdés
36 éves férfi vagyok. Súlyom 85 kg magasságom 185 cm. Azt olvastam, hogy ilyen magas pulzus számmal az ember már izmot is éget. De én ha gyorsulni szeretnék ami azt jelenti, hogy a célom a 10 km lefutása 45 perc alatt ahhoz viszont ha növelem a sebességet a pulzus is növekszik. Ez egy bizonyos edzetségi fok utan csökkeni kezd? Szeretném a célzott időt elérni az nélkül, hogy úgy nézzek ki mint a maratoni futók. Ehhez kérnék segítséget. Köszönöm.

2014. máj. 14. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után adott pulzussal gyorsabban tudsz majd futni, de ehhez több hónap kellhet. A 184-es pulzus nagyon magas, neked jóval alacsonyabbal kellene futnod. Biztosan nem esne jól, mert csak tötyörgésnek éreznéd, de többre mennél vele. Nézz utána a pulzuskontrollos edzésnek.
2014. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
futás mellé súlyzós edzés, megfelelõ étrend, és hagyj elég idõt regenerálódásra...
2014. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. átformálom a futó edzéseimet , hogy a pulzusom maximum Erő-állóképesség fejlesztő tréning: max.p 70-80%-a. (130-148)legyen .
2014. máj. 15. 07:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam az emlitettek alapján futni. Tényleg nagyon togyogós volt. Ahhoz , hogy én 150 korül tartsam a pulzusom nahyon lassan kell futnom. Most a sebessegem olyan 7-8-9 km/h volt. Es az idom is 36 perc / 5km. Az igaz hogy birtam volna meg akar 10 km siman futni. Kifúadva nem voltam. Csak az a fura hogy amikor ugyanazt a tavot elotte 27 perc alatt futottam és a sebességem is 12-13 km/h volt. Most meg totalissan lelasitva futok. Akkor ez a normális modna amit most követek? Mikor varhato , hogy 150-es pulzussal az 5km távot lefutom 27 perc alatt?
2014. máj. 18. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!