Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futassal kapcsolatosan...

A futassal kapcsolatosan szeretnek kerdezni. A kerdesem az hogy szeretnek felkeszulni a marathonra (42km) re 3 honapom van ra, hogy csinaljam minden nap fussak vagy minden masnap? 16/F

Figyelt kérdés
Sziasztok, az idom megenged barmit mert jelenleg nyari szunet van. Amugy 5 honapja mar lefutottam a fel marathont, csak mar azota kijottem az edzesbol.

2014. júl. 14. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Most elég sokat fogok linkelni, mert szerintem hasznosabb lesz azon átrágnod magad, és hosszú lenne ide leírni:D

A pulzus ismerete hasznos főleg hosszú távon. Sokan futnak úgy, hogy belövik a maximum pulzusszámot és ehhez igazítják a tempót.

[link]

Ez mert érdekes:

[link]

Ebben tippek vannak az edzéshez, lényegében a kérdésedre a válaszok:

[link]

Itt konkrét edzésterv van. Mivel lefutottál egy félmaratont, szerintem megfelelsz az elején említett kritériumnak hogy akkor csináld ha már régóta futsz:

[link]

Ez meg csak ráadás, egy másik edzésterv, hogy láss többféle edzést. Ha gondolod keresel még más edzésterveket is, és a neked szimpatikus részekből összeraksz egy sajátot. Az edzéstervek nagy segítséget jelenthetnek, de mivel mindenkinek más jön be ezért akár kísérletezhetsz is nyugodtan így kialakítva a neked legjobb módszert. Persze ehhez szerintem már kevés a 3 hónap ha a kísérletezés mellett maratont is akarsz futni.

[link]

Na most elég sok olvasnivalót adtam:D Remélem azért találsz az általam linkelt dolgokban valami hasznosat is.

2014. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, a napokban rájottem, hogy nem lehet minden nap futni :D 1-2 napot muszáj lesz kihagynom, amit irtal azok értékesek voltak, koszonom őket :D
2014. júl. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!