Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz milyen mérőeszközt...

Futáshoz milyen mérőeszközt tudtok ajánlani? (kritériumok alul)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy 3 dolgot mérjen: mekkora távot futottál, mennyi idő alatt, és mekkora volt az átlagsebességed. Utóbbit persze ki lehet számolni, az nem fontos. Ha van bármilyen olyan eszköz, ami nem mérőóra, vagy otthon könnyen lehet ilyet tákolni, nekem az is jó. Futóórából a legolcsóbb is 2 ezer körül volt, igaz az pulzust és stb.-t is mérte. Nekem ezek a pluszfunkciók nem kellenének, cserébe jó lenne, ha max. 1000-ből kijönne. Ha jól tudom, telefonon is van erre alkalmazás, de azzal meg nem szívesen futnék, mert eséskor megsérülhet a készülék, nyílt zseb esetén kieshet, illetve húzza a nadrágot, ami nem kényelmes. Az viszont már nem lenne annyira gázos, ha valamilyen elektronikai kütyüvel össze lenne kötve mondjuk Bluetooth-szal, és úgy mérné a telefon a dolgokat. Futópályáról van szó, a telefont a pálya közepére raknám mondjuk, a kis elektronikai eszköz pedig a zsebemben lenne.

2014. aug. 3. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig telefonon alkalmazás, vagy veszel egy méregdrága futóórát.
2014. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy veszel egy stoppert és számolod a köröket. Erre az a legegyszerűbb pulzusmérős óra is jó, maximum nem teszed fel a pántot, akkor neked csak az időt méri, a többi adattal meg nem foglalkozol. Viszont annyiból lehet, tényleg jobb lenne egy stopper, hogy azzal talán köridőt is tudnál mérni. Ezt meg általában ezek az olcsó pulzusmérők nem tudják.

Amúgy a telefon GPS-e egy sportpályán sokszor nem pontos, levágja a kanyarokat, szóval utcán érdemes inkább használni.

Ha egyszer mégis a pályán kívül futnál, akkor például a Futótérkép oldalán utólag is be tudod jelölni az útvonaladat, és a mért időddel már tudsz számolni.

2014. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köridő az annyira nem számít, a pályát pedig csak arra az esetre írtam, hogy ha a Bluetoothos összeköttetést használnám.

Ha mégis magammal vinném a telót, akkor ahhoz mindenképpen kell net? Vagy tudja a teló GPS nélkül is mérni, hogy mennyit futottam? Hogy merrefelé, az szintén nem lényeg. Csak hogy mennyit, és mennyi idő alatt.

2014. aug. 3. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A GPS-hez nem kell net, így a programhoz se. Én mindig telefonnal futok, teljesen bevált.
2014. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az összes választ, sokat segítettetek. :)
2014. aug. 3. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!