Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Trx enyhe gerincferdülés...

Trx enyhe gerincferdülés esetén? 16/L

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál és kiderült, hogy gyengék a hátizmaim, szóval egyszerűen hanyag tartásom van, azt mondta, hogy jó lenne ha eljárnék úszni, mert az erősítené a hátizmaimat. Viszont én azon gondolkoztam, hogy erre jó a trx is?

2014. aug. 21. 11:43
 1/8 anonim válasza:
inkább az úszás
2014. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Úszásnál a gyorsúszás és a hátúszás a jó, a mell egyáltalán nem. Én még a karatét ajánlanám, ami kiváló testtartás ad, és ezenfelül megtanulod megvédeni magad.
2014. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 aikiboxer ***** válasza:

Na jó akkor a viccet (karate, úszás) félretéve:


Specifikus hátizom-erősítő edzésre van szükséged, ami lehet:

- Pilates

- Gyógytorna (iratkozz be gyógytornászhoz, tanuld meg a gyakorlatait és csináld otthon)

- Kettlebell (az én gerincorvosom ezt ajánlotta)

- Fegyencedzés "hid" gyakorlata (saját tapasztalat, nagyon jó)


Valószínűleg a TRX is jó erre egyébként.

2014. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 The answer ***** válasza:

Standard táncokat írnék fel Számodra. Garantáltan megerősödnek a hátizmaid és minden egyéb gerincstabilizáló izomcsoport. Nem utolsó sorban kiváló tartásod lesz idővel.

Az úszás is remek, TRX-ről nem tudok érdemben nyilatkozni, de tánchoz jó kiegészítő edzés.

2014. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aikiboxer ***** válasza:

Mint korábbi hátfájós, aki jópár évet elszenvedett ezzel, mondom, hogy a gerinc melletti izmok IZMOK, amelyeket a többi izomhoz hasonlóan erősíteni kell, csak ezekhez speciális edzések kellenek. A karate, aikido, tánc ilyesmik nem jelentenek a gerinc melletti izmoknak akkora terhelést, ami érdemi változást eredményezne. Hagyományosan az úszást szokták javasolni, biztosan jó az is, ha van a hölgynek türelme és energiája heti 3x lemenni és 2-3 km-t úszni hátúszásban... (Én nagyon szeretek úszni, de legyünk őszinték, az úszás kevés embernek szüntette meg a gerincferdülését vagy porckorong-sérvét...)


Tehát önmagában az, hogy bizonyos mozgásokhoz egyenesen tartod magad (mint a karate, aikido, tánc stb.) még nem jelent a gerinc melletti izmoknak elég edzést ahhoz, hogy a helyzet javuljon.


Nem vagyok sem orvos, sem gyógytornász, viszont voltam hátfájós (nem kicsit), és... nekem a gyógytorna és a fegyencedzés segített. De a kettlebell, trx, pilates is jók lehetnek erre.

2014. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 The answer ***** válasza:
Erre csak annyit reagálnák, hogy bizonyosan hasznosak az általad említett edzésfajták is, de a tánc, és főleg a standard táncok minden kétséget kizáróan megedzik a gerincstabilizáló izmokat IS, és ennél élvezetesebb edzésforma nemigen létezik - ez persze szubjektív.
2014. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
aikiboxer ne légy gyökér, az úszás ésa karate igenis jó rá, persze a gyógytorna is. Mindenesetre én egy szakértői véleményt javasolnék, egy sportorvost, vagy egyebet és nem az itteni válaszadókat
2014. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aikiboxer ***** válasza:
Biztosan gyökér vagyok, de leírtam szerintem értelmesen, hogy a mély hátizmokat csak speciális erősítő gyakorlatokkal lehet erősíteni, és az állásban végzett sporttevékenység (mint a karate vagy a tánc) erre nem alkalmasok. De a szakember jó ötlet. A gyógytornász szakember.
2014. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!