Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot érdemes elkezde...

Milyen sportot érdemes elkezdenem 18 évesen?

Figyelt kérdés

18 éves 185cm magas és 80 kiló körüli srác vagyok. Több évet úszom,most csak hobbiszinten de volt versenyszerűen is. Atletizáltam ,kézilabdáztam ,sakkoztam sok éven keresztül, gyakran futok és gyakran járok edzőterembe. Szeretnék valami olyan sportot találni amiben még lehet esélyem 18 évesen .. kézilabdában gondolkodtam de azt gyakorlatilag újra el kellene kezdenem , vívás tetszik még nagyon de gondolom azt már 10 éve el kellett volna kezdenem. Az állóképességemmel és a mentalitásommal szerintem gyorsan tudnék alkalmazkodni.. a küzdősportokon kívül szeretnék találni.


Köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2014. szept. 16. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Evezést ajánlom, nagyon jó sport és nagyon sokáig lehet űzni.
2014. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18 évesen nem fogsz olyan sportot találni amiben profi lehetsz. A hivatásos sportolók 4-5-6-7 éves korukban kezdik.
2014. szept. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18 évesen!!!!!!!! hát barátom neked már rég megkellet volna állapodnod egy sport mellett. nem azt mondom hogy nincs esélyed de a futás gyorsaságágát is csak 12 éves korig lehet fejleszteni
2014. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én azt tanácsolom, hogy látogass el minden olyan edzésre, ami úgy érzed megtetszhet, nézd meg őket, próbáld ki, aztán szeress bele valamelyikbe. egyáltalán nem vagy lekésve semmiről 18 évesen, sőt. jó, nyilván olimpikon nem leszel, de ezzel te is tisztában vagy. ettől még járhatsz versenyezni, fejlődhetsz, stb stb. hajrá!
2014. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) az evezés egy jó ötlet nem messze tőlem van egy evezőegyesület,szóval meglehetősen kézenfekvő:)

igen,sajnos fiatalabb koromban nem voltam elég érett ahhoz hogy elkötelezzem magam egyetlen sport mellett ,inkább mindenevő voltam ,persze így utólag már bánom.

persze olimpiában nem gondolkodom,nem a sportból szeretnék megélni csak valamit majd az egyetemi éveim alatt is szeretnék űzni :)


Mégegyszer köszönöm mindenkinek!:)

2014. szept. 21. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Testépítésben még talán lehet esélyed. Viszont nem csak ez az egyetlen baj a profivá válásban. Kell hozzá genetika avagy tehetség (nagyon tehetségesnek kell lenni), dopping (ehhez meg orvos), sok és jól megválogatott edzés, étrend.
2014. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ketrecharc
2014. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az állóképességi sportok a legjobb választás. Szőnyi Ferenc 41 évesen kezdett el futni és ma ő a világ legjobb extrém ultrafutója!
2017. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!