Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném érdekesebbé...

Hogyan tehetném érdekesebbé az edzéseket?

Figyelt kérdés
Már egy ideje benne vagyok ebben az edzés/sportolás/egészséges táplálkozás dologban. Szóval tisztában vagyok mindennel. A problémám nem is ez, hanem az hogy unom a monotonitást de nagyon! És teljesen elveszi a kedvem az edzéstől. Imádok futkározni, mozogni, ugrálni, pörögni nagyon, viszont eléggé szűkek a lehetőségeim. Súlyzós edzés meg van, szobabicikli/futás.. nos itt kérném az ötleteket! Hogy tehetném érdekesebbé a szobabiciklizést? Bírnám és nem arról van szó, hogy lustaság miatt hagyom abba, mert ha idő előtt abba hagyom akkor nem ám a tv előtt kötök ki hanem pl a súlyzóknál. De annyira elmegy a kedvem a monoton 1-1,5 órás tekeréstől! :/ Mit javasolnátok? Vagy esetleg tudnátok más kardió gépeket, amikhez olcsóbban hozzá lehet jutni akár használtan? Vagy súlyzós edzés mellé esetleg valami nagyon ritmusos táncos videós edzést is csináljak? Sajnos csak itthon végezhető sportokra van lehetőségem, ugyanis vidéki vagyok és az egyetlen sport itt a foci, de az távol áll tőlem nagyon:/ Kosár, röplabda, kézilabda lehetőség egyáltalán nincs, buszozni meg nem tudok délutánonként az iskola miatt! :S

2014. szept. 21. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
És, ha tanulsz, vagy tévézel tekerés közben?
2014. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a kettlebellt ugrókötelet be lehetne tenni és akkor fele,vagy akár negyed annyi edzés idővel megvan ugyanaz az elégetett cal mennyiség.

vagy elkezdesz sorozatokat nézni közben.

tekersz és közben nézed a filmet.

2014. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
intenzitást kellene bele tenni, aztán akkor 20 perc is elég lenne...
2014. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tanulni nem tudok tekerés közben mert akkor nem a tekerésre koncentrálok, és próbáltam már a film és sorozat nézést is, de úgy sem az igazi. Még várnám a válaszokat, ugyanis fontos lenne, hogy érdekesebbé tegyem az itthoni edzéseket. Más edzés formákat is mondhattok vagy kardió gépeket mint azt már írtam.. Akik élvezik is az edzéseket azoknak sokkal jobb, mert nem arra figyelnek hogy jaj mennyi van még hátra meg mikor végzek, hanem élvezik is és így észre sem veszik hogy eltelik az idő.. Pl a focis ismerőseim, amikor páran összegyűlnek focizni és utána mesélik hogy 3-4 órákat szoktak focizni.. jó hogy szálkásak de észre se veszik hogy ennyit mozognak mert élvezik. Sajnos tőlem távol áll a foci nagyon..:/
2014. szept. 22. 05:32
 5/5 The answer ***** válasza:

Próbálj ki egy csoportos Bokwa vagy Zumba órát. Zumba Toning-ot különösen ajánlom, ez súlyzókkal végzett zumba, de a normál is hatékony és élvezetes tud lenni, ha inkább táncos jellegű, utóbbi nagyon instruktor függő.

Most jönnek a kommentárok, hogy a zumba nem is jó semmire, így meg úgy, de ne hallgass az olyan dilettánsokra, akiktől ilyet hallasz. Ezek a mozgásformák garantáltan színt visznek az amúgy szürke és unalmas edzésekbe.

Mindazonáltal a tánc is kiváló alakformáló és hihetetlen élvezetes is bizonyos tudásszint felett, sosem késő elkezdeni ezt sem.

2014. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!