Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan éljek egészséges...

Hogyan éljek egészséges életmódot? 14/L (Hoszzú, légyszi olvad el, fontos! )

Figyelt kérdés
14 éves lány vagy 47 kiló és 158 cm. Egy ideje a sport kimaradt az életemből. Tudom, hogy ez nem jó, de lefoglaltak az egyéb szakkörök. Már csak fél évem van a szakkörökben, utána abbahagyom, és úgy döntöttem, hogy egészségesebb leszek. Igazából a súlyommal elégedett vagyok, nem is fogyni akarok, nem hiszem, hogy ilyen korban kéne, egyszerűen csak egészséges akarok lenni, mivel régen mikor aktívabban sportoltam szinte a legjobb voltam az osztályban tesiből, de mostanában én fáradok el szinte a leghamarabb, és nem szeretném, ha így lenne. Hogyan étkezzek? Miket egyek, igyak ami egészséges ebben a korban (írhattok példát is, pl hétfőn mit reggelizzek, ebédeljek, vacsizzak stb.) És milyen sportokat próbáljak ki, ami fejlesztené az állóképességem és még sportosabbá is tesz? Nem vagyok jártas a témában, úgyhogy ezért írtam ide. Légy szíves vegyétek komolyan, és ne cikizzetek, mert most akarok változtatni az életmódomon, hiszen sosem késő. Köszi hogy végigolvastad!!! :)

2014. okt. 16. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
*hosszú
2014. okt. 16. 21:24
 2/6 kovpet ***** válasza:
Ha nem akarsz hivatásos sportoló lenni, akkor rajtad áll, hogy mit és mennyit sportolsz. Ne egyél (sok) szemétkaját, egyél sok fehérjét, kevés szénhidrátot és zsírt. Ne igyál és egyél sok cukros szart. Táplálkozz kiegyensúlyozottan. Sportolj, amit szeretsz. Átlagembernek, aki nem ebből akar élni, ennyi simán elég.
2014. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
zsírosat is? úgy tudtam nem egészséges. na mindegy. köszi a válaszod :)
2014. okt. 16. 21:38
 4/6 kovpet ***** válasza:

Magamat idézem: "kevés szénhidrátot és zsírt".

Ezt úgy értsd, hogy "kevés szénhidrátot és kevés zsírt".

Szerintem ezt csak szándékosan lehet félreérteni, de te tudod :)

2014. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem szándékosan értettem félre, hanem figyelmetlen voltam, köszi hogy visszaírtál :)
2014. okt. 17. 18:59
 6/6 anonim válasza:
Ne ülj a fenekeden, ez a leg fontosabb.
2014. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!