Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a kreatin pontos hatása...

Mi a kreatin pontos hatása (negatív pozitív), K1-esen, küzdősportolónak érdemes szednie?

Figyelt kérdés

Kyokushin karatézom versenyszerűen, szeretnék élsportolóvá válni, ezért edzésnél fehérjét iszom, és próbálok normálisan étkezni, de mivel koleszos vagyok az étrendem a kolesztól függ, de gondoltam a fehérje is több mint a semmi, szóval muszáj vennem, ha fejlődni akarok komolyabban. És utánna néztem a kreatinnak, de fogalmam sincs hogy ez mennyire káros. Tehát a kreatinról mit tudnátok mondani, ha elkezdem szedni és abbahagyom összeesek?! Van értelme szednem, ha csak harcművész vagyok, de erős gyors, kitartó, kidolgozott akarok leni?!

Én csak azt em szeretném, hogy elkezdem szedni, és ha abbahagyom kb harmatgyenge legyek, és nem akarom a szervezetemet sem megölni, ha meg is ölöm a teljesítményemet 35-38 éves koromig szeretném "szintentartani". tehát a kreatinnak van olyan hatása amiért érdemesmegvennem, hogy pl versenyen jobb harcosként álhassak fel a tatamira, vagy ez csak testépítőknek ajánlott?! A lényeg, hogy én kemény színtiszta izmokat akarok, nagy ütőerőt, sebességet, és ha véletlenül nem telne kreatinra, nem akarok "hulla lenni" és teljesítmény nélkül állni. Ezért nem tudom van-e értelme. és úgy olvastam, hogy a veséket is eléggé elrontja. De ha tévedek szóljatok nyugottan, mivel nem értek hozzá.



2014. okt. 18. 08:09
 1/5 anonim válasza:
A kreatin izmot növel, és erőt. Na de hogyan is? Vizet raktároz el az izomzatodban, ezáltal az nagyobbnak fog látszódni. Ha abbahagyod, a víz szépen szépen ki megy az izmodból. Ki pisiled vagy izzadod. Erőt is csak addig ad amíg szeded. Sztem te ne szedd, mert felesleges...Nem testépítő vagy. Ártani nem árt, mert ugye ez nem szteroid, a kreatin megtalálható a marhahúsban is. A fehérje neked elég.
2014. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :) De úgy hallottam hogy amíg szedi az ember teljesítményfokozó hatása van, tehát jobban bírja az ember az edzést.
2014. okt. 26. 16:01
 3/5 anonim válasza:
Igen az igaz ! Amíg szeded. De, csak erõsebb leszel. Az állóképességed nem lesz jobb. De kitudja... Kipróbálhatod veszteni nemfogsz semmit, max a ráköltött pénzt. De vigyázz sokat ne szedj belölle, mert bevizesedsz, és csak nehezebbleszel, ezáltal lassabb, és ugye a küzdõsportban gyorsnak kell lenned. Én is szedtem... Szóval tapasztalatból mondom.
2014. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kyokushin karatézom versenyszerűen, szeretnék élsportolóvá válni, ezért edzésnél fehérjét iszom"

Bocs az offért,de ez tisztára olyan volt,mintha valami reklámarc mondta volna.:D

2014. okt. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit vicces így olvasva az igaz! :D
2014. okt. 31. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!