Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt jógázok! Ti hogy...

Tapasztalt jógázok! Ti hogy kezdtétek? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Korábban jógáztam, mindennek a közepébe vágva, egészen jól is ment, naponta 2 órát biztosan jógáztam, hetente 3x meditáltam is. Ezt 3 hónapig csináltam. Egész hajlékony lettem már a végére és izmaim is nőttek. Abba kellett hagynom mindenféle testmozgást és most teljesen puhány lettem. Most kezdhetek újra mozogni, de semmi nem megy. Olvastam könyveket, de azok inkább a lelki, mentális hozzáállásra világítanak rá, nem pedig arra, hogyan kezdjem el, melyik pózokat gyakoroljam, vagy konkrét videót csináljak végig és nem baj, ha nem megy a póz? Kicsit el vagyok keseredve. Légyszíves, aki tud az segítsen!
2014. okt. 19. 16:29
 1/1 anonim válasza:
100%

Én kb 1,5 éve jógázgatok kisebb nagyobb rendszerességgel. Először tanárhoz jártam. Majd megszűnt a mozgásközpont így ez elmaradt.


Kis kihagyás után elkezdtem kezdő videókat csinálni a Youtube-ról. Volt, hogy nekiálltam 1 órásnak, 45 percesnek, de azok túl hosszúak voltak, így lejjebb adtam 15 percesekre. Ettől is nagyon fel lehet frissülni, vagy ellazulni.

Aztán elkezdtem ezzel párhuzamosan interjúkat hallgatni neves külföldi oktatóktól. Illetve van, hogy megnézek egy kezdő videót, lejegyzetelem a pózokat - úgymond kielemzem. :D A végső célom az, hogy magamtól tudjam csinálni, ne kelljen oktató.


Aztán könyveket töltöttem le, és szisztematikusan olvasom őket. Most éppen Yesudian: Sport és jóga c könyvét. Az olvasás is nagyon sokat ad hozzá egyébként, elmélyít benne.


Amit ismételten elmondanak az oktatók, hogy nem kell erőltetni a pózokat. Tartsuk tiszteletben a határainkat, de gyakoroljunk rendszeresen. És így egyre jobbak leszünk. A helyes légzés ugye az alapja a jógának. Ezt is sajnos meg kell tanulnia az európainak.


A különféle stílusokkal még én is ismerkedem: ashtanga, iyengar stb. Igazából még nem jöttem rá mi különbözteti meg őket. :)


Ja igen, még valami eszembe jutott. Nem tudom hallottál-e már az 5 tibeti rítusról. Végül is ez is jóga. A fiatalság forrása c. 25 perces videót nézd meg Youtube-on, erről szól.


Mi alapján jógáztál napi két órát?

2014. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!