Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés vagy...

Egészséges étkezés vagy örömteli percek?

Figyelt kérdés
Jó, tudom hogy egészségesen is lehet finom valami, de azért nem lehet összehasonlitani a megkivánt étel fogyasztását az egészségessel. Szerintetek melyiket kéne válasszam ?
2010. jan. 29. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális étkezésbe bele kell hogy férjen, hogy néha egészségtelen ételeket is eszel. Pl. 1 szelet pizza egy buliban, torta egy szülinapi bulin, nagymama főztje karácsonykor. Ezek olyan dolgok, amik jó és kellenek, és nem hiúsítják meg az egészséges táplálkozást. Össze kell hangolni a kettőt, mértéket kell tartani, és szerintem nem adódik semmi probléma:)
2010. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én filozófiám szerint nincs olyan étel, ami "egészséges", csak olyan, amitől esetleg kicsit később halsz meg. A legjobb, ha mindig azt eszed, amit megkívánsz. Hidd el, ez nem random dolog, ha valamit megkívánsz, azt jelenti, hogy a szervezetednek szüksége van rá. Óriási tévedés az, hogy telített zsírokra, cukorra meg hasonló, egészségtelennek kikiáltott dolgokra nincs szükséged. Mert nagyon is van. Szóval egyél mindig, amit szeretnél, és ha hízni kezdesz tőle, hát sportolj! De nehogy már koplaljon valaki, mert nem hajlandó megmozdulni! Enni és mozogni dögivel! :)

Jó étvágyat!

2010. jan. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egészséges étkezés, csakis. Felejtsd el azt a marhaságot, hogy egészségtelen, de finom, és hát jár nekem is egy kis kényeztetés...


Az hogy mit tartasz finomnak, kívánatosnak, alapvetően megszokás kérdése. Ha egy egészségtelen étkezésről átállsz egy viszonylag egészségesebbre, az először pár napig zökkenőt okoz, mert az enzimrendszered a korábban megszokott táplálkozásnak megfelelő emésztőenzimeket termel, és ezek nehezen tudnak megbírkózni az új típusú kajával. De ez csak egy átmenet, max 8-10 nap alatt megtörténik a komplett átállás, jól meg tudod emészteni az újat, és azt szokod meg, aztán már nem is fogod kívánni azt, mai nem egészséges. Csak az a baj, hogy az emberek 99 %-a ezt valahogy nem fogja fel. Úgy véli, azzal, ha egészséges kaját (is) eszik néha, egyfajta mártírrá válik, sanyargatja magát, és az első lehetséges alkalommal visszaesik, elkezd mást zabálni, és így sose történik meg a valós átállás. De hidd el, ha komolyan és következetesen, viszonylag hosszabb időn át egészségesen étkezel, az lesz a norma.

2010. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha már néhány hónapja egészségesen eszel, akkor egy idő után nem fogod kívánni a "finom valamit"
2010. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!