Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kollégiumba kevés pénzből...

Kollégiumba kevés pénzből hogy oldható meg az egészséges étkezés?

Figyelt kérdés
Szeretném én számolni a kalóriákat és egészségesen étkezni, de van hogy a hét végén már lekváros kenyéren élünk. Tehát kevés pénzből megoldható ez?
2011. szept. 30. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Amikor hétvégén hazamész, hozz magaddal főtt kaját, gyümölcsöt, zöldséget, sajtot.
2011. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak két hetente szoktam haza járni. Az a kaja meg max. szerda-csütörtökig elég.
2011. szept. 30. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
sehogy
2011. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell kalóriákat számolni,és a divatos,de drága "egészségesnek" mondható ételeket enni.

Változatosan egyél tejtermékeket,tojást,gyümölcsöt,zöldségféléket,húst. A fehér kenyér sem egészségtelen. A korpásnak csak az az előnye,hogy segíti az emésztést,de sokkal drágább.

2011. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, igazán jó megoldást én sem találtam erre, de néhány egészségesnek mondható kaját sikerült belevenni az étkezésembe.

Reggelire legtöbbször zabpelyhet és tejet ettem. Fél kiló sparos natúr zabpehely néhány hétig kitartott és 100-200 Ft közt volt.

Vettem puffasztott rizst, néha azt ettem kenyér helyett.

Ha főztem (ilyen ritkán volt azért), akkor sokszor készítettem paradicsomlevest, zöldséglevest kevés tésztával vagy halat, csirkemájat, köretnek pedig párolt zöldséget (gyorsfagyasztott), rizst, néha héjában sült krumplit (tudom, utóbbi nem pont fogyókúrás kaja, de néha nem árt és olcsó). Amúgy legtöbbször inkább csak a rántottáig vagy főtt tojásig, virsliig jutottam kb. heti egyszer.

2011. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
egyél normálisa, ezt meglehet oldani egészségesen is. este pedig azok a dolgok amik kevés pénzből megvannak és nem hízlalnak pl: zöldség vagy húsleves, tojás leves, paradicsomleves édesítővel tészta nélkül, tészta nélkül, inkább répa legyen benne, virsli mustárral vagy zöldségekkel, natur joghurt ,alma,gyümölcsök, párolt zöldség( főzd meg vízben), tükörtojás kicsi olajjal vagy az nélkül, főtt tojás,rántotta, saláták valami hússal, vagy gombát picit megpirítasz hozzá, ha a napi kcal szükségletedbe belefér még este a kenyérféle abból is ehetsz valami szendvicset.
2011. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5 napra elegendő:

reggeli toast tk kenyré(12 szeletes) 200ft, egy csomag kartá sonka pennybe 100ft kb 6-7 szelet, 1 csomag light sajt (pl tolle 250 auchan, tesco) 1 db kígyóubi 100ft

600ft-ból megvan a heti reggelid-sonkás-sajtos szendvics uborkával-finom


vagy 1 kilo zabpehely 200 ft-lidl

5 pohár kefír 40 ft-aldi-másik alternatíva kb 500ft a heti reggelid-zabkása jogrhuttal-finom


vagy toast tk kenyér 200ft, 5 db tojás 200ft 1 kígyóubi 100ft- ez is megvan 500ft-ból-főtt tojásos szendvics-finom


1 csomag(10db-os) falni jó pulykavrisli 400 ft, tk kenyér 200, kígyóubi 100ft- virslis szendvics 700ft


tk kenyér 200ft, light mozzarella sajt 2 csomag 400ft, kígyóubi 100ft-mozzarellás szendvics-700ft


tízórai alma- 1 kilo 150-170 piacon( kb 7-8 kisebb db)


ebéd:

lecsó rizzsel, tojással(paprika, paradicsom a piacon még olcsó)

darálthússal (lidl) töltött cukkini/hagyma/paprika/karalábé

fejeskáposztából paradicsomos káposzta főtt tojással (50ft/kg-lidl)

főtt krumpli, sült hagyma(80ft/kg) főtt tojással,

tonhalkonzevr sós lében (200ft-tesco sajátmárka-de finom)

rizs- 1 kilo 200ft-sokáig elég

hüvelyesek-borsó, lencse, bab-200-300ft

piacon szerda, csütörtök fele nagyon olcsók a gyümik, zöldségek(kicsit rosszabbak, de belül nincs semmi bajuk, ha meg olyan tudsz csinálni belőle turmixot, mártást, levest)

főzelékek főtt tojással-mirelitből pl spenót, sóska, tök olcsó

mirelit zöldségkeverékek

2011. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenfele cuccot lehet venni Tesco-ban: zabpehely, muzli, tejtermekek. Min. 20-30%-al olcsobbak, es semmiben nem kulonboznek a draga cuccoktol. Keruld a szemet kajat, es nem lesz gond.
2011. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!