Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdenem a Wing...

Érdemes elkezdenem a Wing Tsunt/Tzunt?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni mozogni, és valami harcművészetet/küzdősportot tanulnék, hogy valami értelme is legyen (önvédelem). A városomban több féle lehetőség is van, de (sajnos?) csak a Wing Tsun az, ami olyan időpontban tart edzést, hogy odaérek munka után. Elvileg nem a Máday féle program, hanem az EBMAS, meg kis Escrima is van benne, illetve a mester a Kun Istvánhoz tartozik. Szerintetek menjek? Feleslegesen nem szeretnék, (ha szart sem ér) de mint mondtam vagy ez vagy ugyanúgy nem edzek semmit, mint eddig. Ja és nem késő 28 évesen elkezdeni?

2014. nov. 23. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

nem késő 28 évesen sem.

csak ennyi idősen már teljesen felesleges a sallang,meg a bohóckodás,álmodozás,időpocsékolás.

a harci érték a lényeg.

ezt meg ilyen edzéseken nem fogod megszerezni,mert nincsen küzdelem az edzéseken.

ezért én az ökölvívó edzést javasolnám.

az kardió állóképességi terhelésben is mérföldekkel hatékonyabb és minden más téren is.

az önvédelem jelentése-stressz helyzetben való cselekvőképesség,kezdeményezés,támadás,megelőzés.

ökölvívó edzésen sokkal hatékonyabban megtanulhatsz támadni.

2014. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hiszek neked, és tetszik is a box, de Békéscsabán lakom, és itt sajnos nincsen box klub. Az egyik itteni Sport Egyesületnek volt ökölvívó szakága (utánanéztem), de valamiért 2011-ben megszűnt. Jelenleg aikido, kick box wing csun és még talán thai chi edzések vannak itt helyben, meg tae kwon do. De ezek közül csak a wing csun van olyan időpontban, hogy tudok menni az edzésre... Azért a semminél csak jobb nem?
2014. nov. 23. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Az EBMAS ugyanakkora bóvli fostartály, mint a Máday wing tsun. Ebben az országban egyedül a Lo Man Kam wing CHUN ér valamit, mert ők mma-kesztyűben és fejvédőben sparringolnak is.

Ugyanakkor írtad, hogy ahol wing tzun van, ott van eskrima is. Kérdezd meg tőlük, hogy esetleg CSAK eskrimát nem oktatnak-e? Mert az eskrima az tényleg jó, megtanulsz késsel és bottal harcolni (ennek több köze van a reális önvédelemhez, mint a mókusboxnak). Viszont a wing tzun az egy marhaság. 2-3 éves ökölvívó/birkózó/thai boxoló múlttal le lehet könnyedén verni egy olyat aki 10-12 éve wing tsun/tzun-ozik, és az a szomorú, hogy ebben semmi túlzás nincsen. Ez tapasztalat.

Írtad, hogy van taekwondo is.Google-n rá kerestem a békéscsabai taekwondo-ra. Kétféle taekwondo is van ott, van WTF taekwondo és van ITF taekwondo is.


Mindenképpen az ITF-re menj! A WTF az csak ugri-bugri, egyébként nagyon szép versenysport, de önvédelemre annyit sem ér, mint egy wing tsun, ráadásul ennyi idősen ne akarj ebben a sportban versenyezni. Az ITF viszont már sokkal jobb, abban nem muszáj versenyezni, és jobb önvédelem szempontjából is (mert itt nem csak 720°-os tornádó rúgásokat használnak, hanem van benne ütés is és gáncsolás, földrevitel is), még a thai boxolóknak is méltó ellenfél (ez saját tapasztalat).

2014. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítséget, véleményeket! Az ITF taekwondo tetszik, de sajnos 16:30-kor van kedden az edzés... Én meg minden nap 5-ig dolgozom. Pénteken 18-tól van, ha szerencsém van odaérek, de heti egy edzés? Az szerintem 0. Meg ha beosztják páromat 6-ig dolgozni (sajnos sűrűn előfordul), akkor addig nem tudok szabadulni, mert addig én vagyok a gyerekkel itthon. Ezért nekem első sorban olyan edzés a jó, ami mindig 18:30 vagy utána van. Ez jelenleg csak a wing tsun. Illetve bocs az előbb kihagytam, kempo... Az is biztos fasza, de az nekem abszolút nem jön be. Így megint csak a wing csun marad :( Akkor nem is érdemes elmenni, így sem, hogy jelenleg ez az egyetlen lehetőségem? Írod, hogy az escrima jó, akkorlegalább arra megyek, vagy adjak az egésznek pár hónapot? Addig is legalább valamit mozgok, aztán hátha a későbbiekben lesz valami hatékonyabb edzés olyan időpontban, hogy részt vehessek... Vélemény?
2014. nov. 24. 06:58
 5/7 anonim ***** válasza:

A kempo egy marhaság, tény, hogy nagyon kemény, de technika az nulla benne. Fizikai erőből és agresszióból csépelik egymást, pszichopatáknak/szadistáknak/mazochistáknak ajánlom. :) Kemény és szívós leszel tőle, de jó bunyós már nem igazán. Versenysport amúgy ez is.


Szerintem akkor menj eskrimára (amennyiben oktatják wing tzun nélkül külön is), az azért jó. Amúgy is egy hozzád hasonló fiatal apuka gondolom nem bajnok akar lenni, hanem önvédelmi tudásra szeretne inkább szert tenni + mozogni.


Amennyiben az eskrima-t csak wing tzunnal együtt hajlandóak oktatni, akkor is menj el, maximum az eskrima-s edzéseken jobban odateszed magad, ennyi.

2014. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így lesz! Nem nagyon van más lehetőségem, így ha lehet akkor el fogok járni külön escrimára, ha csak egyben tartják akkor meg egyben vagyok kénytelen.

Így van nem hajtok különösebben bajnoki címekre, de szeretnék mozogni legalább heti kétszer, és akkor már valami olyat szeretnék tanulni, aminek valami hasznát is vehetem. Köszi a válaszokat!

2014. nov. 24. 10:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érdekel valakit, felhívtam az edzőt, és megbeszéltem vele, hogy lenézek szerdán az edzésre, majd a részleteket ott megbeszéljük. Azt mondta hogy ha akarok egy kicsit boxolni akkor már 6-tól mehetek, háromnegyed 7-ig zat tolják, aztán háromnegyed 7-től 8-ig a kung fu gyakorlás. Lehet, hogy még a végén valami értelmes sül ki belőle? :)
2014. nov. 24. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!