Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után hányinger?

Macy@ kérdése:

Futás után hányinger?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mielőtt feltenném a kérdésem, mindenképp el kell mesélnem pár dolgot magamról. Eddigi életem során sajnos nem sokat sportoltam. Mindig háttérbe került a mozgás, mivel gyermekkorom sok elfoglaltsága mellett nem jutott idő a sportra (ez nem mellébeszélés. sajnos tényleg igaz). Idén végeztem a gimnáziummal, de sajnos egyetemre nem jutottam be (de nem gond, mert már más irány felé érdeklődöm; jövőre megpróbálom újra). Az a helyzet, hogy kb. 1 éve felszaladt rám jóóó pár kiló. Sosem voltam vékony alkat, de azért nem voltam veszélyesen túlsúlyos sem. Nagyon el kezdett foglalkoztatni az egészséges életmód, főként a sportolás. Ma sikeresen rászántam magam, hogy elmenjek futni... Nem is tudom...igazából mondhatnám, hogy sikerélménnyel lettem gazdagabb, mivel legyőztem a kényelmes fotel hívogató látványát...de sajnos más részről pedig nem sokat tudtam futni. Kevesebb, mint 10 percet sikerült futnom, nem gyors-, de nem is lassú tempóban. A futócipőmmel nincs semmi gond. A kérdésem elsősorban az lenne, hogy normális-e, hogy miután hazaértem, furcsa hányinger érzetem támadt? A másik kérdésem főként a kezdőkhöz szól: Nektek is ennyire siralmasan ment az első futás?

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek a kommenteket! :)

18/L



2014. dec. 18. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzásba vitted szerintem.
2014. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként amikor megvettem a bringámat az első tekerés után (dombon lakok) majdnem elájultam. :)
2014. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
elég viccesen hangzik, hogy pár perc alatt túlzásba vittem :D hát, látszik, hogy nem vagyok jó kondiban :) köszönöm a válaszod! :)
2014. dec. 18. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy jó kondiban pár perc is elég hogy megerőltesd magad és kidobd a taccsot.



Előtte mit ettél? Mennyi idő telt el a futás és az étkezés között? Sok folyadékot fogyasztottál? Ezek is számítanak.

2014. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!