Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell tudnom ha el szeretné...

Mit kell tudnom ha el szeretnék kezdeni futni? Kell esetleg orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és szeretnék elkezdeni futni, viszont féltem az ízületeimet. Ha földúton futnék milyen cipő kell? És hogy fussak hogy ne menjen tönkre a térdem? Minden egyéb tanácsot is szívesen fogadok!
2010. febr. 17. 21:28
 1/4 anonim válasza:

először kell 1 jó futó cipő

ha pedig futsz akk igyis ugyis használod az izületeidet

2010. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

földútra valamilyen terep cipő kell


a lényeg, hogy ne eröltesd meg magad a legelején, hanem csak szépen fokozatosan növeld a távot meg a sebességet, és akkor rendben leszel

2010. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én férjem most kezdett el újra futni, Ő most 33 éves. Amikor Ő is 15 körül volt (és még fiatalabb is), rendszeresen futott, aztán, amikor elkezdett dolgozni, akkor abbahagyta a sportot. Mostanában kezdte érezni, hogy hiányzik neki a mozgás, a háta is nagyon fájt. Elment gyógytornászhoz (ahol dolgozik, ott van ilyen orvos). Kapott a hát és derékfájásaira mindenféle torna feladatokat. Na most visszatérek a futáshoz. Az a doki javasolta neki, hogy vegyen pulzusszám mérőt, hogy a szivét és szervezetét ne terhelje túl. Azt mondta aférjem, hogy így jobban bírja tartani a tempót. Ő is vett egy jó futócipőt, terepen használja.
2010. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

versenyszerűen futok és énis 15éves lány vok...

nah annyit tanácsolhatok ha jó a futócipőd akk az izületeid bizti nem fognak tönkremenni (tapasztalat)

hát a távokat meg edzésterv szerűen válaszd ki

próbáld ki ezt (heti 3 futás): 1.nap 3km

2. nap 5km

3.nap 8km

jah futás előtt mindig nyújts :DD

2010. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!