Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen pulzustartományban...

Milyen pulzustartományban leghatékonyabb az edzés, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, az elmúlt 1 évben nem sportoltam rendszeresen. Nem szeretnék gyorsan fogyni, havi 3 kilót. 82 kiló vagyok, nyárig 70re (számomra ez az ideális, bár csak 170 centi vagyok, de ha ennél kevesebb vagyok már nem "egészséges" a kinézetem)

Ellipszisjárón edzek hetente 5X ált 50 perc/ alkalom. Már 3 hete edzek, de nemhogy beindult volna a fogyás 2 kilót híztam is. Remélem ez az izomépülés jele, és nem teljes kudarc az egész :)

Ha jól tudom, egy bizonyos pulzus felett már a vércukorból vonják el az energiát a sejtjeim, de nem tudom, hogy esetemben ez hol kezdődik.

Hozzáértő válaszokat szeretnék kapni, akár hosszú magyarázattal is :) Köszi


2010. febr. 19. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Célpulzus= 220-életkor X 0.65-0.85 számolhatsz így is. Általánosan pedig 120 130-as pulzus jó zsírégetéshez én is e kettő között dolgozom.
2010. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor nekem ez alapján 130-170 között kell maradnom, és pont ebben a tartományban szoktam edzeni.
2010. febr. 19. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én meg ezt sohasem néztem. Csak kardióztam egy órát, abban a tempóban, amit bírtam, és fogytam 18 kg-ot.
2010. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

50 perc ellipszistréner jó ha 3-400 kalóriát eléget. Ha emellett nem diétázol megfelelően, akkor nem fog érni semmit.

Egyébként jól írták előttem, 120-140 a jó tartomány.

2010. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!