Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt és mennyi...

Mennyi idő alatt és mennyi edzéssel lehet formás, izmos alakom?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha nyárra sikerülne formába hoznom magam, de nem tudom, hogyan kezdjek neki. Néztem különböző edzésterveket, de nem tudom, hogy melyik lenne jó számomra. Most nincs rajtam sok felesleg, max 1-2 kiló a lábamon és a hasamon. 160 cm vagyok és 48 kg... Szerintetek, hogy kezdjek bele? Mennyi idő alatt látszik majd meg az eredmény? Ha futnék akkor mennyit fussak egy nap, hogy az hatásos legyen? Egyáltalán a futás az jó ötlet lenne?

2015. ápr. 19. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképpen kezdj el edzeni, de nyárig ne várj csodát :) egy jó alak az bizony nem egy- két hónap munkája. de elkezdeni mindig érdemes és kell is! szóval hajrá

a futás jó, de önmagában nem elég. ez aerob, vagy kardio típusú mozgás, nagyon jó a szív-érrendszernek, tüdőnek, meg amúgy is állóképességet növelsz vele. de ahhoz, hogy sézp formás legyél, kellene még intenzív, súlyzós edzés. vagy, ha nagyon idegenkedsz, akkor saját testsúlyos. keress rá ezekre a neten: sárga kapszula, alapismeretek, fegyencedzés.

nagyon fontos még a helyes kajálás, ezeken az oldalakon tlaálsz étrendeket is, meg tippeket, hogy hogy állítsd össze magadnak. én a helyedben most először izomtömeg növelésre mennék (vagyis ehhez kalória plusz kell). hajrá

2015. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!