Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy már hónapok...

Miért van az, hogy már hónapok óta futok rendszeresen heti 2,3alkalommal és van amikor egyszerűen annyira fáj a sípcsontom körülötti izom, hogy nem birom félóránál tovább?

Figyelt kérdés
bemelegítésnek leszoktam futni 2-3perc lassú kocogást utána pedig középtempóval 10-20kmket 1-2 rövid pihenővel meg nyújtással. Hőmérsékelt, páratartalom esetleg?

2015. ápr. 29. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokmindentől függ a sípcsonti fájdalom, a leggyakoribb a túlterheléses szindróma.

Vagy az edzés sok,vagy a testsúlyod magas, és megterheli egy idő után a sípcsontot.

Futó edzést főleg ha intenzív egy nap edzés egy nap pihenő szisztéma szerint érdemes végezni, mert az Ízületeknek és az izmoknak kell a regeneráció, főleg a láb esetén.

Jobb eredményt is tudsz így elérni.

Sípcsonttal érdemes vigyázni az egyik leggyakoribb futósérülés a húzódás után a fáradásos sípcsonttörés, a túlterhelés miatt.

2015. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom 180cm 74kgvel és a combjaimban vannak nagy súlyok, idő folyamán sajnos a combjaim izmosodtak meg bődületesen. Egyébként már volt télen, hogy túlerőltettem azt az izom együttest a sípcsontom körül és 6hétig nem nagyon tudtam használni mert nagyon intenziv fájdalom követett futás közben. De nem tudom félek attól, hogy elvesztem a kondimat és nagyon gyorsan betudok lustulni, utána meg nehéz újból elkezdeni. Illetve van olyan is, hogy elkezdek futni fáj és egy idő után mint, ha bemelegedne elmúlik, de ez általában nagy távoknál van. Kis távoknál szokott jobban fájni
2015. ápr. 29. 11:28
 3/4 anonim válasza:
Én is ugyanezzel a problémával küzdöttem. Én először kb 3 hét alatt futottam le 8 km-t, és nagyon boldog voltam, hogy ennyit tudok futni. Buzgóságomban, kezdőként nem törődtem a sípcsontfájdalmammal, mígnem annyira fájt, hogy hozzá se tudtam nyúlni. Aztán azt mondták, hogy ha nem akarok magamnak csonthártyagyulladást, pihentessem, és nagyon lassan kezdjem el újra a futást. 1 hónapig nem is futottam egy métert sem, csak erősítettem. Aztán már óvatosabban kezdtem újra a nulláról, tiszteletben tartottam a testem jelzéseit. Nagyon lassan emeltem a távot. kb fél év alatt jutottam el oda, hogy már 8 km-t futok és egyáltalán semmi fájdalom. Az interneten nagyon sok jó anterior tibialis erősítő gyakorlat van. És nagyon fontos a bemelegítés, nyújtás.
2015. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csiß ***** válasza:

Nálam is ez volt.Vettem egy pár kompressziós szárat és megoldotta a problémát egyik napról a másikra.


ezt csak azért,hogy mi a kompressziós szár (ha nem tudnád esetleg): [link]

2015. máj. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!