Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit érdemes csinálni ha...

Mit érdemes csinálni ha rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Ma próbáltam ki először egy futópadot súlyzós edzés után, és mikor végeztem kicsit szaggatva láttam meg hányingerem volt erős szédüléssel.

2015. máj. 8. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szénhidrátot fogyasztanék.
2015. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na én ezért nem futok :D


Javítani kellene azon a kondíción, szerintem :)

Nem vagyok egy futáspárti, de azért az nem árt, ha az ember bírja az aerob/ anaerob igénybevételt is, hosszabb távon. Tehát úgymond ha jó az 'állóképességed'.

2015. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát igen az aerobbal nem vagyunk barátok :D

de azért beszervezek napi 1-2km-t

2015. máj. 8. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Helyedben en elobb futkaroznek es utana fekudnek csak neki a vasaknak.
2015. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erről vannak elméletek, de végülis maximális teljesítményt a súlyzós edzésnél kell adni, az a lényeges. Előtte kimeríteni a glikogén raktárakat, nem írom hogy nem lehet, de például én szerintem is felesleges.


Míg levezető edzésnek futni kifáradtan is lehet, annak már nem az a lényege, hogy az izmok túlfeszítettek legyenek. Súlyzós edzésnél viszont mégiscsak de, ez az egyik lényeg. Na de most ezt nem vita miatt írom, csak hogy van ilyen szemlélet is.

2015. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lényegtelen csak arra voltam kíváncs,hogy mit kéne tenni mert azért elég intenzív volt az a szédülés. Bár maximum sebességen volt és meg volt döntve.
2015. máj. 8. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát meg lehet próbálni azt amit írtak a szénhidrát bevitellel, de én úgy gondolom, hogy egészséges ember ha hozzá van szokva egy edzéshez, akkor nem szédül meg, nem esik le a vércukorszintje stb.


Tehát vagy nincs hozzászokva egy edzéshez, ez mint tudjuk fejleszthető, vagy nem eléggé egészséges már a szénhidrát anyagcsere, vércukorszint szabályozás, akkor viszont nem biztos, hogy további ch evéssel játszanék rá a dologra. Szóval azért megfontolandó.


Szvsz. ha túledzetted magad, szokatlan még a kardió, mostanában hanyagoltad, akkor kísérletezz még, hogy a jövőben is beszédülsz-e, addig pihentesd a kérdést.

2015. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!