Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 4-5 km séta megfelelő?

Napi 4-5 km séta megfelelő?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon lusta, kényelmes voltam, de most szeretnék életmódot váltani. Ezzel jobb fizikai erőnlét, és fogyás is a célom (bár nem vagyok kifejezetten kövér, 170 cm és 61 kg, de szeretnék formásabb lenni, hasról, combról eltüntetni a felesleget). Mivel nem nagyon mozogtam eddig, ezért hiába próbáltam DVD-kre tornázni, általában a felénél kidőltem, túl nehéz még nekem. Gondoltam, valami könnyebben kéne kezdeni, ezért pár napja minden este elmegyek sétálni. Persze nem erre az andalgós, lassú sétálásra gondolok, hanem tempós gyaloglásra. Általában 4-5 km szokott lenni a táv, kb. 40 perc alatt de olyan is volt már hogy 1 óra 10 perc alatt 8 km, dombos terepen. Szerintetek ez elég ahhoz, hogy legyen egy alap edzettségem, vagy túl kevés? Ettől már fogyhatok valamennyit?

2015. máj. 18. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

a fogyás az étrenden múlik, de aerob mozgásnak a séta tökéletesen megfelel.

[link]

2015. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hosszúhajú ***** válasza:
egy szakembertől én is min. 40 percet hallottam. és jó! mi lett azóta?
2015. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!