Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a lovaglásról...

Nandolo kérdése:

Ti mit gondoltok a lovaglásról? Ugyan olyan sportnak lehet tekinteni mint más sportot vagy más mint a többi.

Figyelt kérdés
Érvelős válaszokat kérek ;)

2015. máj. 20. 18:55
 1/7 anonim válasza:
Igen,sport.Ez olyan mint a motocross vagy downhill.
2015. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ööööö.. mi a kérdés és milyen szempontok alapján?

Minden sport más mint a "többi" sport.

2015. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. máj. 22. 17:10
 4/7 anonim válasza:
73%

Minden sport különbözik a másiktól.A lovaglás sport és ez főként abban különbözik a többitől hogy egy élő önálló gondolatokkal rendelkező állattal kell együtt dolgoznod.Olvasd el ezt és megérted

 


 


"Azt kérdezed, mit sportolok, Azt mondom, hogy lovagolok. Azt feleled, ez nem egy sport. Azt feleled, ez könnyű. Azt feleled, ehhez nem kell tehetség.  ...  Azt feleled, csak ülök a nyeregben. Azt feleled, hogy nem vagyok sportoló. Azt feleled, ez csak egy idióta hobbi... De kérdem én...  Tudod-e milyen megbízni valamiben, ami ennyire kiszámíthatatlan; valamiben, aminek saját gondolatai vannak, ami egy rossz mozdulattal képes megölni téged? Tudod-e milyen... esni 2 méter magasról, 50 km/h gyorsasággal, majd magadat leporolva, visszaülni a nyeregbe? Tudod-e milyen... teljes sebességgel nekivágtatni egy akadálynak; átugrani valamit, ami nagyobb mint te magad? Tudod-e milyen.. előadni egy bonyolult táncot; egy állattal, ami nem beszéli a nyelvedet? Tudod-e milyen... körülvágtázni egy vékony hordót? csúszva megállni két másodperc alatt? két apró kengyelre bízni magad egy vágtató versenylovon? megkísérelni a kézenállást egy mozgó lényen? Szóval mielőtt lebecsülsz minket gondolj bele... Megérted ezt a gyengéd kapcsolatot? Tudod-e milyen együtt dolgozni valamivel, ami tízszer akkora, mint te? Tudod-e milyen napi öt órát, heti hét napot gyakorolni? Volt-e már valaha kapcsolatod egy 600 kilós állattal? Kockáztattad már valaha az életedet egy sportért? Még mindig azt hiszed, hogy egyszerű ...?"

2015. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem a legkeményebb sportok egyike! És nincs olyan hogy "mint a többi" mert minden sport különbözik, ezért olyan sokszínű! És én személy szerint azt tekintem igazi sportnak ami kemény és embert próbáló, tehát mint a lovaglás, motorozás, stb.
2015. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltatok amúgy én is lovagolok csak kíváncsi voltam hogy ti mit gondoltok
2015. júl. 12. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy sport!

Ugyanolyan nehéz, mint bármelyik másik sport, csak máshogyan. Technikai sportnak tekintjük, így a cél nem az óriási izomtömeg és a tökéletes állóképesség kifejlesztése, hanem a lóval való kommunikáció kicsiszolása. Ez rengeteg időt és türelmet igényel. Itt egy állattal dolgozol együtt: nem gép, amit ha beállítasz, tökéletesen működik. A lónak szabad akarata van, és ha közös nevezőre akarsz vele jutni, meg kell találni ennek a módját. Való igaz, hogy ő cipel a hátán, de gondolj bele, egy 800 kg-os állatnak 40-50 kiló meg sem kottyan, nem az ember súlyától fárad el, hanem a feladatoktól - amiket a lovas ad neki. Nyilván amíg valaki kezdő és/vagy nem tudja olyan szinten kontrollálni a mozgását, addig nem tudja ugyanazt a hatást elérni a lovaglás során. Azért tartják sokan könnyűnek a lovaglást, mert az első alkalmak tényleg arról szólnak, hogy 'utazol' a lovon, megszokod a helyzetet.

Én versenyszerűen lovagolok és atletizálok is, és sokszor van, hogy egy-egy lovas edzés során jobban elfáradok, mint két óra atlétika után :)

2016. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!