Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg hátráltatja a fogyást,...

Tényleg hátráltatja a fogyást, ha túl kevés kalóriát viszek be? Igaz, hogy ilyenkor a szervezet átáll a kevesebb kalóriabevitelre, így nehézkes lesz a fogyás?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 21:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Ma csak 780 kalóriát vittem be, plusz párolt ill. nyers zöldségek (répa, karfiol, brokkoli, paprika, paradicsom). De azt olvastam itt régebben, hogy a zöldségekben lévő kalóriákat nem kell számolni.

Tehát anélkül csak 780.

Ha minden nap ennyi kalóriát viszek be, de max. 1000-et, akkor az úgy túl kevés?

Nem ülő munkám van, ami 8 órás járkálást jelent, ez nem intenzív, gyors járkálás, inkább sétatempó.

Ennyi mozgással elkerülhető, hogy lelassuljon az anyagcserém?

2015. máj. 20. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Korod? Nemed? Így csak annyit mondok, hogy mindent számolni kell, a zöldségeket is. Ha nagyon kevés a tápanyag a szervezet "éhezés üzemmódba" kapcsol, azaz csökkenti az energiafelhasználást. Ez a csökkenés azonban nem annyira jelentős, 10 százaléknál nem-igen több.
2015. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, 30+ -os.
2015. máj. 20. 21:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább az a probléma hogy 700 kcal-ból nem igen tudod fedezni a fehérje- és zsírszükségletedet. Nagyon fontos tápanyag mindkettő.
2015. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mennyi kalóriát kéne bevinnem minimum?
2015. máj. 21. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 1000-1400 között. De a legegyszerűbb, ha fokozatosan csökkented a kalóriabevitelt mondjuk 1500-2000-ről, és ahol kb.. heti 0.5-1kg fogyás van mozgás mellett, azt tartod.
2015. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már nincs kedvem az edzéshez 8 óra járkálás után. Majd ha már leadtam 10-12 kilót, úgy már biztos lesz, akkor már csak kb. 5 kiló felesleg lesz rajtam.

Mozgás mellett nehéz a diétát is tartani. Tavaly ilyenkor eljártam edzőterembe, ellipszistréner, bicikli, evezőpad, de csak fájt tőle a lábfejem, hiszem pluszkilókkal 8 óra járkálás után még a lábunkkal taposni elég megerőltető.

És alig fogytam tőle, mert csak jobb étvágyat csinált.

Így egész egyszerű tartani a diétát, hogy nem edzek.

Eddig 2200-3000 között vittem be naponta, de így is nagyon könnyű max. 1000-et enni, nem okoz nehézséget.

2015. máj. 21. 18:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Még csak 10 napja diétázom, valamennyit biztos fogytam, érzem a nadrágomon. Majd 4 nap múlva lemérem magam.
2015. máj. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!