Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 100 kilóval veszélyes futni?

100 kilóval veszélyes futni?

Figyelt kérdés

Régen futottam, bár akkor még lényegesen könnyebb voltam (80 kg körül), sajnos azóta sokat felszedtem, és most ott tartok hogy 100 kg-t nyomok és többen is mondták hogy ekkora súllyal már veszélyes sportolni. Igaz ez? Előre is köszönöm a válaszokat


17/F



2015. máj. 20. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sportolni nem veszélyes, de a futás necces, megsérülhetnek a térdizületeid. Inkább a biciklit javaslom, teremben pedig a sífutógépet.
2015. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ hány cm vagy.


Egyébként teljesen feleslegesen sportolsz bármit is, ha nincs mellette normális étrended.


sargakapszula.hu


Töltsd le, olvasd el. Ingyenes.


Egyébként hagyd a futást a fenébe.

2015. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Csiß ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszélyesebb mint 100 kilóval (vagy többel) leélni az életedet.Én 115 kilóval kezdtem tavaly és egyszer nem sérültem meg.Most 88 vagyok.Csak egy jó futócipő kell ami megvédi a lábad.
2015. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából oroszrulett, vagy baja lesz a térdednek, vagy nem... Ezt előre nehéz megmondani... Ha nem lesz baja, beállhatsz az utolsó mellé aki bíztatja futásra a túlsúlyosakat, ha meg tönkremegy, akkor beállhatsz a futás ellenesek mellé és mehet tovább ez az örök vita.
2015. máj. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne felesleges a sport étrend nélkül? testépítésnél fontos az étrend, de ne írjunk már ilyeneket hogy a sport felesleges ha nincs étrended. Futáshoz pl szerintem pont nem kell semmilyen komolyabb diétát tartani, a helyes étrend pedig spor-tól függetlenül jó, de amatőr szinten kb semmit nem befolyásol a teljesítményedbe hogy te mit eszel.
2015. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csiß ***** válasza:

@Levin


Szerintem itt fogyásról van szó és nem sport teljesítményről..(gondolom nem olimpikon akar lenni)

Ha "moslékot " eszel akkor hiába sportolsz.Fogysz 5 kiló vizet és kb meg is áll a fogyás ha nem egészséges kaját és egészséges adagot eszel.


@CanGrande

Ha van lehetőséged akkor ne aszfalton fuss.Az jelentősen csökkenti a sérülésveszélyt.Fuss földúton / erdőben / stb..

2015. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@Levin:


Fogyni akar. Teljesen mindegy a teljesítménye. Ráadásul ha alacsony, akkor 100 kg lehet akár durva túlsúly is, ami mellett semmilyen mozgás nem ajánlott első körben, csak diéta, esetleg aerob edzés.


Ha a kinézetén akar formálni, akkor csak a diéta fog dönteni. Sport nélkül lehet fogyni, diéta nélkül nem.

2015. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó ez igaz persze. Ha fogyni akar akkor tény hogy könnyebb belőtt étrenddel fogyni, csak arra is figyelni kell hogy ne legyen túl drasztikus a megvonás, mert azt úgysem lehet tartani. Szerintem ilyenkor is érdemes beiktatni 1-2 olyan kaját amit alapból szeret az ember. Pl én hosszabb futások előtt (10-15 km ) általában eszek vmi édeset, csokit vagy vmi hasonlót, hogy ne merüljek ki, meg utána is küldök vmi hasonlót. És így is fogytam az utóbbi időbe 1-2 kilót, pedig nem diétáztam különösebben meg semmi. De tudok ellenpéldát is írni magamból kiindulva: nem rég volt egy ejtőernyős felkészítő tanfolyamom ahol napi napi több órát kellett hajtogatni az ernyőt + pakolni, meg reggel sport is volt, meg napi 2-3 ugrás is volt, szóval egész nap csinálni kellett vmit, nem volt nagyon megterhelő, de folyamatos munka volt így a végére elfáradt az ember. A lényeg hogy kajára egyáltalán nem tudtam figyelni, csak annyit hogy vittem magammal halkonzerveket, meg fehérjét hogy vmennyit bevigyek azért, de am a kaja testépítőszemmel "szemét" volt. Nagyrészt péktermékek, felvágottak meg napi 1 meleg ebéd ami szintén hagyományos kaja volt, meg sok édesség járt hozzá egész nap. A lényeg hogy ezeket ettem és kb - 3 kilóval zártam a tanfolyamot ami 3 hét volt. Ezt csak azért írtam hogy nem csak a kaja számít hanem az is hogy mennyit használsz fel belőle. Ha többet, akkor hiába "szemét" kaja, úgyis fogyni fogsz csak még finomat is eszel.
2015. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én 120-ról indultam az volt az első dolgom kimentem a sportpáyára és elkezdtem futni kb 1-2 hét bemelegítés képpen és áttértem az intervallum futásra. Sokan mondják hogy megsérülhetsz mert az izületeidet nagyon terheled, de ezért kell egy normális futócipő és sose fuss aszfalton. Tudom még ajánalni neked a biciklizést és a kettlebell-t is. Legyen egy normális étrended, ahol az a lényeg hogy inkább természetes kajákat egyél mintsem ezeket a gluténtól túlzott műkajákat. Magyarul Tojás, zöldség, gyümölcs és hús. Neten mindig nézz utánna, hogy mi emeli legjobban a glikémiás indexedet, és ami nagyon megemeli azt ne fogyaszd, hisz hamarabb leszel tőle éhesebb. Anno ezzel rontottam el én is, hisz ettem azt a sok sz**t aztán 10 perc múlva kajás lettem és ettem megint. Most olyan ételeket eszek amit lassan bont le a szervezet, aztán ha reggelizek, akkor nevetve kibírom 7-től 16 óráig. (Bár az étkezésben a rendszeresség nagyon fontos, és napi 5-6x kell enned, szépen elosztva a napi kalória mennyiséged.)
2015. máj. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy 170 cm vagyok.
2015. máj. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!