Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon veszélyes egyedül futni?

Nagyon veszélyes egyedül futni?

Figyelt kérdés
Szeretnék futni, de kizárólag csak reggel, mert máskor nincs időm a munkám miatt. Hétvégente fél hétkor, hétköznaponként 5, fél hat között. Nagyon veszélyes lenne egyedül reggel? Nincs senki, aki velem jönne..

2015. ápr. 2. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Nőknek az. De nem nagyon, végülis csak időnként ölnek meg egy-egy nőt. De idétlen ötlet eleve gyenge embereknek még kifáradni az utcán, ha valaki mégis olyan hogy bántana (akár csak egy kutya) az széttép egy kifáradt nőt.


Ha kali mester vagy és viperával + gázpisztollyal futsz, akkor leredukáltad a veszélyt bár akkor is fáradt leszel pont a futás miatt.


Szerintem rossz ötlet, az ízületi terhelésről nem is beszélve. Férfiaknak.. valamivel kisebb a kockázat.

2015. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:OOO Nő vagyok és ez ilyen veszélyes?
2015. ápr. 2. 21:39
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudok számszerű kockázatelemzést végezni :D


Az az 1 ember akit pont megerőszakolnak annak veszélyes.


Szerintem többeknek is, azért mert általánosságban a női test számára nem optimális a futás.


Ezzel együtt sok ezer nő fut ízületi problémák nélkül és senki sem bántja őket. Én nem értem miért nem egész testre erősítetek (tornáztok) inkább, de nyilván senki edzésébe sem szólok bele, csak magamban értetlenkedem.


Mutassak elrettentő cikket a futás ízületekre gyakorolt hatásáról, vagy megfojtott futónőről Soroksáron (Bp.) ?


Nem hangulatot akarok kelteni, húgomat is simán engedem futni amikor olyanja van, szerintem nincs igazán nagy kockázat. Mindenki eldönti mit vállal be, mennyire szereti a futást.

2015. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Attól függ, hogy hol szeretnél futni?

VIII. kert nem ajánlom:D

2015. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Dehogyis, csak neki rögeszméje, hogy a nőknek alapból nem szabad futni, mert alkalmatlan rá a testük.


Attól függ, hogy milyen a környék, ahol futnál. Nagyon nem mindegy, hogy a legnagyobb gettóban indulsz el vagy egy nyugis környéken (akár egy faluban, ahol legalább látásból ismerik egymást az emberek). Nagyjából ez a két véglet szerintem. Nagyjából biztosan tudod, hogy a környékeden reggel milyen a biztonság, pár órával korábban sem sokkal másabb. Ráadásul nemsokára már 5-6 óra felé is világos lesz, az sokat jelent. Ettől függetlenül természetesen légy elővigyázatos. Például drága cuccokat ne feltűnően hordj (pl. a telefonhoz használt karpántot én emiatt nem tartom mindenhol jónak), próbálj olyan környékre menni, amit jól ismersz stb.

2015. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem rögeszmém. De én szóltam :)
2015. ápr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy nyugodt kis faluban lakom, ismernek. Futottam nyáron is, csak most felmerült az ötlet mennyire lenne ez veszélyes. Drága cuccokat nem hordok, telefont meg főleg nem..
2015. ápr. 2. 22:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tarts magadnál paprika sprayt. Egyébként én is sokat futottam már egyedül nőként, és eddig csak 1-szer 2-szer kiskutyák kergettek meg.
2015. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Éljen az evolúció :D

Ha nem lenne adaptáció akkor azok is farkasok lettek volna :D

2015. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, bár a vélemények nagyon megoszlottak..
2015. ápr. 3. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!