Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kedves küzdősportolók és...

Kedves küzdősportolók és harcművészek, mi a gond veletek?

Figyelt kérdés

Lassan 13 éve foglalkozom különböző harcművészetekkel és küzdősportokkal, nem nevesítek, hiszen pontosan erről szólna a kérdésem, illetve talán inkább megosztanék veletek pár gondolatot.

Azt vettem észre, hogy nagyon divatos dolog szidni azokat akik más sportot űznek mint ti, mondván, hogy a tiétek a legjobb és az egyetlen amivel valóban el lehet érni valamit.

Na ez az ami kiakaszt srácok. SOHA nem a harcművészet küzd, mindig az ember számít aki tanulja, alkalmazza, vagy tanítja. Ideje lenne nem egy rendszert hanem az embert nézni és lebontani a képzelgést miszerint van tökéletes harcművészet. Nincsen. van aki eredményesebb egyikben mint a másikban de ez nem a harcművészet jobb vagy rosszabb, egyszerűen az ő testalkatához, habitusához,jobban illik az egyik mint a másik mondhatni "jobban kézre áll". Azt a harcművészetet gyakoroljátok amiben jók lehettek, és innentől kezdve csak a befektetett munka számít. Gyors kezed van? Menj boxolni és eredményes leszel benne. Tömzsibb mokány srác rövid a kezed lábad? Judozz, birkózz az a neked való. Szívós alkat vagy? menj thai boxolni vagy shaolin kungfuzni (a sandát ajánlom).

találd meg az erősségeidet fejleszd őket és gyakorold a harcművészetedet másfajta harcművészek ellen is. nem elfordulni hanem tanulni kell egymástól. Így csak gyarapodni fogsz, míg ellenkező esetben szemellenzős "ki ha nem én" hozzáállással megáll a fejlődés. Egyetlen valóban komoly harcművészt sem láttam még ilyen módon fikázni a másikat ahogy ti teszitek (persze a kivételnek jár a tisztelet és a megbecsülés).

Még két dolog.

Először is, mindig a tanítvány választja a mesterét és nem fordítva. Ha bármekkora potenciált látsz is valamiben akkor gyakorold, fejleszd magad. Ha van egy kardod (Ha valami jól meg) fend ki élesre.

Az utolsó gondolat pedig ez: Ne akard élesben használni amit tanulsz, gyakorolsz, tanítasz, mert ha nyersz, ha veszítesz jó dolog nem sülhet ki belőle. Minden harcos tudja ,hogy a béke ösvénye a legmagasabb szintje a harcművészetek gyakorlásának.

Sikerült más megvilágításba helyeznem a dolgot vagy maradtok inkább, egymás szidásánál és becsmérlésénél?



2015. máj. 23. 12:26
 1/4 anonim válasza:
Ámen.
2015. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
mert tinédzserek és mindent elhisznek, amit a haverjuk bátyja mond nekik, aki valahol olvasta, hogy a kempó meg a thai box a legjobb, pedig életében nem mozdult ki a COD elől :D
2015. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
beszűkült látókörű embereknek mondhatsz bármit, felfogja de meg nem érti. igazából engem kicsit sem izgat, mert a gép elől felállva egy ilyen emberrel nem találkoztam még, pedig elsősorban küzdősport edzéseket látogattam mindig.
2015. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktam mondani, "hülye emberek sportja" mikor fikázzák a másik küzdősportot vagy harcművészetet. U! Azt is szoktam mondani, bármit is tanul, box, judo, bjj vagy karate tök mindegy, ha megtámadják előnnyel indul, már csak az évek alatt megszerzett tudás és kondi miatt.
2015. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!