Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy ne érdekel...

Hogy érjem el, hogy ne érdekeljen mások véleménye? Esetleg mivel javíthatnék a dolgon? (narancsbőr)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy nem az a fajta siránkozó lány vagyok, akinek a nyaralás előtt kell SOS gyors fogyás/narancsbőrtelenítés.

Sportolok, odafigyelek arra, mit eszem, de sajnos genetikailag belém van kódolva a narancsbőr. :( (Mindig is volt... örököltem a hajlamot)

A baj azonban az, hogy nagyon adok mások véleményére. (sajnos a családban volt egy "kedves" személy, aki mindenre megjegyzést tett rajtam). Attól tartok, hogy az emberek, ha meglátnak, azt mondják, hogy "Ez sem képes odafigyelni magára".

Az edzésem úgy érzem az, amit imádok csinálni (saját testsúlyos, intervallumos kardió edzés - a súlyzós edzéstől fájt a térdem).

A popsim kerek, a hasam kockás, de a narancsbőr ott fityeg a combomon és nagyon bánt, hogy esetleg igénytelennek tartanak mások is miatta. (tavaly egy ilyen beszólást is kaptam a "kedves" rokontól).

Elnézést, ha rossz kategóriába írtam.

20/L



2015. máj. 23. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mások véleményének kezelése, problémák kezelése, az élet kezelése belső folyamatokon múlik, meditálj és tedd helyre a dolgokat a fejedben. Röviden erről nem tudok többet írni :)


Narancsbőr hajlamot ne hozd elő, kerüld a gluténos, cukros, tejes 'necces' ételeket. Van amit én sem bírok, én mondjuk pattanásos leszek de nem csak a tejtől, még a tejzsírtól (vaj) is pedig abban aztán már nem sok tejfehérje marad.. de ez van, hajlam vagy érzékenység.


Oda kell figyelni mit bírsz, ha érdekel a tested akkor kerüld el amit nem bírsz. Ilyen gyulladásszerű cucc okozza a narancsbőrt is, az nem a sima zsírszövet normális állapota.


De narancsbőrnél már egyéb életmódbeli dolgok is szerepet játszhatnak, most nem lelki dolgokra gondolok, de vízfogyasztásra, az ivóvized minőségére (ki tudja mi okozhat gondot, ha nem a tejes cuccok akkor még az ivóvíz minőségű csapvízben lévő szennyeződések is lehetnek, így értem a víz minőségét, ezen pl. RO szűrővel lehet segíteni, szóval rengeteg apró részlet lehet hatással ránk)

2015. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az a drága ismerős, aki kritizált téged, tökéletes testű szépség/félisten? :D Kétlem.. Úgy tűnik egyetlen dolgot talált csak rajtad, amit kritizálhat, és most örül, mint majom a farkának. :D Szánalmas... amúgy nagyon nehéz a 21. században olyan étrendet kialakítani, ami nem okoz narancsbőrt.. :S Mondjuk nekem pont nincs, de tudom, hogy rengeteg nőnek van. Sok pasi tesz megjegyzést (és gondolom nők is) a narancsbőrős nőkre, de valljuk be..az emberek imádják szidni egymást. Még egy ilyen sportos, egészséges életet élő lányt is cikiznek, mint te. Az az ember, aki beszól neked a narancsbőr miatt, ugyanúgy cikizhető más dologért!! Ezt ne felejtsd el! Ez olyan, mintha én beszólnék egy lánynak, akinek nincs valami kerek feneke, és kicikizném, hogy "lapos seggű!" Közben meg nagyokat röhögnék magamban..igaz, hogy nekem jó a fenekem, de az a lány meg engem gúnyolhatna ki, amiért kicsi a mellem. Most csak egy példát mondtam, de gondolom, érted.. Akármilyen szép lehetsz, mindig lesz rajtad valami, amiért "beszólhatnak". És rajtam is mindig lesz ilyen. Attól még te egészében egy csinos csaj vagy, mert van 1-2 kifogásolható testrészed. :D Mármint mások szerint, szerintem nem kifogásolható az sem, de ha téged zavar.. :) Gondold végig, hány dolog van azon a kedves ismerősödön, ami miatt meg te cikizhetnéd őt..fogadok, hogy több..egy dolog biztosan, és az a rosszindulata. Senki nem szereti az ilyen embereket, úgyhogy már előnyben vagy. :) Nem vagyok sokkal idősebb nálad, de már rég nem érdekel rosszindulatú emberek véleménye. Téged se érdekeljen. Te becsületesen dolgozol azért, ahogy kinézel, meg is van az eredménye; te tudod, hogy minden tőled telhetőt megteszel, legyél is büszke magadra, mert sok ember van, aki ül a foteljában és zabálja az 5 kilós fagyiját, miközben azon siránkozik, hogy miért ilyen csúnya... Sokkal jobb vagy az átlag embernél! :) Nehogy már egy kis bőrhiba miatt így elkeseredj. :( Nem szabad túlzásba vinni azért a szépség hajszolását sem, tudom, hogy nem könnyű ebben a csak a külsőségekre adó világban, de akkor is így van. Elfelejtesz élni, ha csak ezzel foglalkozol. Ne haragudj, nem kioktatni akarlak, csak kár lenne érted.. :)

22/N

2015. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Olvastam ezt a hozzászólást, és az jutott eszembe:

Akiket legkevésbé lehet szeretni, azoknak van legnagyobb szükségük szeretetre :D


Öleld meg Kérdező az ismerősödet, szerintem 1. neki erre szüksége lenne 2. ha tudod szeretni azt, aki úgy egyébként pofont érdemelne, akkor már más emberek miatt nem sok lelki komplexusod lesz a jövőben, nem? :)


Hogy ezt nem írtam le rögtön.. 2. válaszoló inspirálta :)

2015. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A vízbevitel az megvan, minimum 2 litert iszom, de átlagosan inkább 3-at. :)

A tejtermékekről nem tudok lemondani. Szeretem őket, semmilyen panaszom nincs tőlük, és kívánom is.

Azért gondolom, hogy genetika, mert van egy barátnőm, aki nem sportol, nem figyel az evésre és ivásra. (össze-vissza mindent, jó fehérkenyér, zsír és disznóságok - vidékiek vagyunk, így ezek ugye adottak), és neki egyáltalán nincs narancsbőre. Max akkor, ha nagyon összeszorítja a combját.

Ezzel szemben és tiszta étkezéssel, sok folyadékkal és rendszeres sporttal is szenvedek tőle. Nyilván nem olyan szinten, mint amikor valakinek nagyon lyukacsos a lába, de ott van álló helyzetben is. :(


A "kedves" rokonnak nem szeretethiánya van, sajnos ilyen a természete. Csak az a jó, ahogy ő él és amit ő csinál. Nem beszélve arról, hogy mindenki más csúnya és kövér.


Igyekszem majd odafigyelni, hogy ne befolyásolja az életem ez a dolog, de bevallom, nehéz.. sajnos ma a facebookon, a fórumokon is abba futok bele, hogy az "átlagos" testű csajokat leszarozzák (meg a narancsbőr milyen undorító), és csak a tökéletesre retusált nőket imádják. (Holott tudom, hogy egy fitness versenyre járó nőnek is vannak szépséghibái).

Megpróbálok pozitívabb lenni azért :)

2015. máj. 26. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!