Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A hatékony gyúráshoz feltétlen...

A hatékony gyúráshoz feltétlenül kell az osztott edzésterv?

Figyelt kérdés

Heti háromszor nyolcvan percet járok le kondizni, és igyekszem minden alkalommal minden izomcsoportot megdolgoztatni (úgy, hogy lehetőleg mindenből több szériát csinálok, közöttük nem túl sok pihenéssel). Nemrég kezdtem gyúrni - vigyázok, hogy ne erőltessem túl magam, ennek ellenére "nem kímélem" a testem, beleadok mindent. Persze nem akarok profi lenni, csak egy erős amatőr.


Valakitől azt hallottam, hogy érdemes úgy csinálnom, hogy minden alkalommal csak egy izomcsoportot dolgozok meg, tehát csak 2-3 gépet használok másfél óráig. Nekem ez nem megy, nagyon egyhangúvá válik tőle az edzés. A kérdésem: a látványos izomzat kialakításához FELTÉTLENÜL szükséges, hogy osztott legyen az edzéstervem, vagy csinálhatom "vegyesen" is? Hosszú távra értem, tehát ha a teljes edzés mellett voksolok, azt szeretném tartani is, váltogatás nélkül. Köszi!


2010. febr. 26. 22:40
 1/2 anonim válasza:
100%
figyelj eleinte érdemes megmozgatni mindent, hogy azért mégse szard össze magad, aztán érdemes csináltatni egy edzéstervet, 1-2ezer forintért megcsinálják és akkor nemlesz aránytalan tested.
2010. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem feltétlen úgy a 2-3 gépen kell másfél órát, hanem azokon a gépeken megcsinálod a szériáidat és végeztél, mi úgy szoktuk hogy láb,váll,mell-bicepsz,hát-tricepsz különböző napokon, úgy hogy 2 nap megyünk 1 nap pihenő
2010. febr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!