Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 28 fokos gerincferdüléssel...

28 fokos gerincferdüléssel milyen sportot lehet űzni versenyszerűen?

Figyelt kérdés
Az úszást ne mondjátok, már a könyökömön jön ki, és nem szeretem. Azt se mondjátok, hogy várjam meg, míg meggyógyulok, mert ez évekig tarthat, vagy mégtovább...
2008. szept. 1. 14:43
 1/3 anonim válasza:
Scheuermannod van vagy scoliosisod? Jársz gyógytornára vagy otthon kell tornáznod? Ha eljársz gyógytornára, akkor ott kérdezd meg, hogy mit ajánlanak. Ha nem, akkor a dokidtól érdeklődj, hogy mi az, amit mozoghatsz, ilyen fokú görbületnél félévente kontrollra kell menned. Lehet, hogy nem szereted az úszást (én sem szerettem, elhiheted, piszok unalmas volt évekig hetente többször járni, télen, nyáron, mikor ezer más dolgot is tudtam volna csinálni), de a gerincednek ez a legjobb. Különösen a hátúszás. Ha azt akarod, hogy szép legyen a hátad, ennyi áldozatot igazán hozhatsz szerintem.
2008. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

scoliosis, itthon kell tornáznom.

köszi!

2008. szept. 1. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Már tíz éve az a bajom! A kétkezes sportokat ajálják. Pl: kosár, röpi. Kézi, tenisz, futás, ugrálás, bukfenc, szaltó, kéz/fejállás tilos rendszeresen!
2008. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!