Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen módon lehetne erősíteni...

Milyen módon lehetne erősíteni az ízületeket?

Figyelt kérdés
Főleg a csuklóra, térdre és bokára gondolok. Van rá valamiféle gyakorlat? Milyen vitaminok, ásványi anyagok jók rájuk?

2015. júl. 4. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen a fizikai aktivitás hatására fokozódik az ízületek anyagcseréje, kvázi sporttal lehet karban tartani az ízületeket, természetesen ez addig igaz, amíg nem sérülésről beszélünk (pl. szalagszakadás), illetve amíg nem koptatod a porcot. Egyes szalagok zsugorodhatnak az életmód miatt, ezeket lehet óvatosan nyújtani, de ehhez nem adnék tanácsot, főleg így látatlanban, érdemes lenne megkeresned egy szakértőt, mivel egyes szalagok épphogy túlnyújtottak lehetnek!


Ami biztos, hogy az ízületek körüli izmok megerősítése segít, növelik az ízületek stabilitását, de ehhez szakszerű nyújtást érdemes alkalmazni.


A legtöbb vitamin nem közvetlenül az ízületekre "hat", viszont egyes vitaminok hiánya is okozhat ízületi panaszokat. Én pl. nem igen figyelek erre különösebben, szedek multivitamin- ásványi anyag komplexet és kész. Emellett megjegyezném, hogy bizonyos allergének is okozhatnak ízületi panaszokat, sokan írják pl., hogy a tejtermékek elhagyása után elmúltak az ízületi fájdalmaik, vélhetően azért, mert a tejfehérje-, és a laktózérzékenyeknél fokozzák a gyulladást. Az omega3 zsírsavak csökkentik az ízületi gyulladást.


Viszont vannak olyan tápanyagok, amik kifejezetten "ízületi tápanyagoknak" mondhatók. Ezeket a hétköznapi étrenddel általában nem visszük be, a szervezet viszont nem képes előállítani őket. Ilyen pl. a glükozamin, vagy a kondroitin. Ezért lehet érdemes komplex ízületvédőt szedni, amely tartalmaz glükozamint, kondroitint és MSM-t (utóbbi azt hiszem előfordul hétköznapibb élelmiszerekben is, pl. húsban, de általában ez a három összetevő együtt szokott lenne az ízületi étrendkiegészítőkben).


Aztán ott van a kollagén, amelyet tud szintetizálni a szervezet, de érdemes külön is bevinni, ha pedig sportol az ember, szerintem egyenesen kötelező. Itt jegyezném meg, hogy a C-vitamin a kollagéntermelésben is szerepet játszik. Ezt csak azért mondom, mert általában a multivitamin készítményekben nem szokott túl sok lenni, azt is érdemes lehet külön használni, természetesen azért épeszű mennyiséget. Kollagént mezei zselatinból is be lehet vinni, 3000 forint egy kilós kiszerelésben. 1 kiló aszkorbinsav 2000 forint.


Mindemellett fontos a megfelelő folyadékfogyasztás, érdemes 20 kilónként 1 liter vízzel számolni.


Leírtam, én miket használok. C-vitamint étkezéssel szoktam bevenni, a zselatint meg általában éhgyomorra. Lehet ízesíteni, gyakorlatilag desszertnek is felfogható szerintem. Komplex ízületvédőt/porcerősítőt nem szedek rendszeresen, ezen szoktam spórolni, ha telik rá, lehet szedni folyamatosan. Azt este szoktam bevenni, lefekvés előtt.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. júl. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!