Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet az ízületeket...

Hogyan lehet az ízületeket erősíteni?

Figyelt kérdés

Leginkább arra gondolok,hogy amikor az emberek berohannak a konditerembe elkezdik növelni a súlyokat, mert az izmok már talán bírják is, de az ízület lassabban fejlődik és a gondok itt kezdődnek.

Abból jönnek a sérülések,hogy terhelik azt az ízületet ami még nincs erre felkészülve.

Nos a kérdésem,hogy lehet az ízületeket a súlyzós ,saját testsúlyos vagy akár a küzdősportokhoz hozzá erősíteni. + a hajlékonyságot fokozni (térd,csukló,váll,gerinc)

Vannak erre külön gyakorlatok vagy egyszerűen csak lassabban kell haladni? Gondolom a teljes mozgástartományt érdemes használni. Vagy legalábbis a kisebb súlyoknál.Súlyzós edzéseknél a fejlődés érdekében érdemes minden edzésen a 100%-ot kiadni magunkból?

Nem egészségesebb és biztosít folyamatos,hosszútávú fejlődést ha csak 80% körül dolgozunk és ritkán teljesítjük a maximumot?



2014. szept. 10. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez erősen genetika kérdése is +táplálkozás +edzés +alvás +bemelegítés. Elsősorban megelőzni kell a sérüléseket. A legjobb izültvédő a bemelegítés.


Ha teljesen kezdőről beszélünk a fegyencedzéssel vagy egy street workouttal és a fentiekkel +egy jó izületvédővel és regenerálóval pl Heavy Duty vagy Arthro Guard szedésével mindjárt az elején az jól tud indulni. Mindjárt megkapja az ízület a tápanyagot ami kell neki. Aztán ha megvan egy jó alap utána mehet egy alap mindent átmozgató súlyzós edzés, szóval a fokozatosság a lényeg bármilyen edzésben.


Nem kell minden edzésen 110%-ot hozni de ha 80% gondolkodsz akkor ennyit is várhatsz magadtól. Tehát ha 100 kilóba tudsz nyomni fekve pl 3x10-et akkor nem a legjobb hogy csak 80 kilóval csinálsz 3x10-et. Ki kell tapasztalni. Én mondjuk súlyzós edzés párti vagyok. Viszont csak súlyzós edzéssel nem igazán lehet elérni ilyen eredményt mint a srác a videóban. Itt aztán vannak ízületek :)

https://www.youtube.com/watch?v=KyFn5QKR220

2014. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp a saját testsúlyos és/vagy az összetett súlyzós edzések adják az edzések alapját, az izolált gyakorlatok csak kiegészítők legyenek. fontos a mértékletesség, szóval akkor lehet baj, ha túl gyorsan hízik az illető. (itt izomra gondolok)
2014. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy megoldás a magas ismetlesszamu edzés is. Akár 40-50-es sorozatok, de a végén már olyan nehezen menjen, mintha a maxodat nyomnád. Ettől is lehet ám erosodni.

Én még a búzafűlevet szoktam javasolni. Nekem a vállfájásom elmúlt tőle (sokszor nem is búzafű volt az, hanem az udvarból vágott csomós fű, de az is tuti, tényleg :D a tarackbúza az, ami rossz).

2014. okt. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Az izületek nem olyan dolgok, amiket erősíteni lehet. Meg lehet védeni elsősorban bemelegítéssel, gimnasztika, kisebb súlyok az edzés elején. Meg izületvédő készítményekkel.

Hajlékonyságot fokozni rendszeres nyújtással lehet, ha le akarsz menni spárgába. Súlyzós edzésnél viszont nem az izületet kell nyújtani, hanem az izmot. Csak az izom mozgástartományáig engedd vagy húzd a súlyt, ne addig, ameddig az izület nyúlik!

2014. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!