Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás vagy sprint?

Futás vagy sprint?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves fiú vagyok és szeretném lefutna a 3,2 km-es távot 13 perc alatt.Edigg futottam/kocogtam de fájdalmat éreztem a térdemnél(futás közbe nem,és ha guggolok akkor az egész lábszáram fáj)olvastam a neten hogy a futás rossz ezért inkább a sprintet ajánlják de ha sprintelek akkor a hósszú távú futás is fog menni?

80 kg vagyok csak egy kis súlyfeleslegem van,kb 2 hónapja futok igy,azelőtt nem futottam sokat.Vagy normális hogy fáj és majd megerősödik?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 14. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mennyire fáj. Lehet, hogy összeszedtél egy kisebb csonthártyagyulladást. Az nagyon tud fájni. Kivédeni edzetlen test esetén elég nehéz, de múlnia kell, ha erről van szó. Viszont lehetne akármi más is. Menj el sportorvoshoz.


A sprint is futás. A kocogás is futás. A futás az egy általánosabb meghatározás.


Megkülönböztethetsz 3 különböző futást. Hívhatod hosszútávú futásnak az alacsony pulzusszámú hosszút, kardionak egy erősebb, de kevésbé hosszú futást, illetve sprintnek azt, ahol kihajtod a beled (például 200 méter a lehető leggyorsabban). Mindegyik másra jó. Ha kardios futásokat csinálsz, az növeli az állóképességed, tehát az is jó. Ez viszont nem azt jelenti, hogy a hosszútávú semennyire nem növeli azt. Ha hosszú távot szeretnél futni, akkor érdemes megpróbálni minél hosszabbakat is futni, szépen lassan növelgetve a távot, viszont érdemes rövidebb távú kardios futásokat is csinálni.


Amit te írtál, az 14,769230769230769230769230769231 km/h -s sebesség. Az egyértelműen egy erősebb versenytempó félmaratonon (ha nem a világrekordot kívánod megdönteni). Ez nagyon nagy sebesség.

2015. júl. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Egy kis pihentetés után(2-3 nap)elmúlik a fájdalom.Akkor nyugodtan futhatok tovább hosszú távokat és nemlessz semmi baja a térdemnek?
2015. júl. 15. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az orvosra szavazok. Ha a futást kibírod, akkor az orvosig is el tudsz menni.
2015. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál:) megröntgenezte a térdem és megvizsgálta, aztmondta semmi se lát igy szerinte csak megvan erőltetve.
2015. júl. 17. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!