Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Újfent kezdő futónak mit...

Újfent kezdő futónak mit tanácsoltok az edzéssel kapcsolatban?!

Figyelt kérdés

Azért fogalmaztam így mert kisebb nagyobb megszakításokkal, hosszú évek óta futok, de talán ennyire még sosem lustultam el.

Az utóbbi alig egy évben felszedtem 15 kilót, és a korábbi rendszeres heti legalább 3 edzésből (kondi, futás, úszás, mikor mi, vagy éppen variálva) semmi sem maradt. Munka után hazaestem, és neteztem órákat, majd aludtam. 7 végén meg barátnőmmel voltam, max kis séta v biciklizés semmi extra.


Elkényelmesedtem.


24 éves vagyok, kb 5 éve benne vagyok ebben a edzek futok, elérek egy valamilyen alakot, majd utána "leeresztek" és kihagyok valamennyit.


178cm magas, és 105 kiló...Igen ez SOK (80 voltam tavaly nyáron), és éreztem is most futás közben...a szívem nem kalapált, azzal nincs baj, viszont a levegő nem volt elég...a tüdőm kijött a gyakorlatból..:(



Régebben úgy edzettem, hogy a futás (kocogás) során meglegyen a minimum 40 perc folytonos mozgás, hogy hatékony legyen a zsírégetés. Azonban nemrég olvastam, hogy ez nem elég jó, sokkal intenzívebb, ha váltakozó ciklussal edzünk, pl 1 perc sprint, majd 1 perc séta, és ezt jó fél óráig egyfolytában csinálni...

Néhány éve volt hogy egyhuzamban 7-8 km-rt is lefutottam, nem volt baj.


Ma alig ment 2 km egyszerre. végső elkeseredésembe, 100 m s sprinteket futottam 4x sikerült csak, majd ugy döntöttem mára elég szánalmas próbálkozásból..XD


Sajnos olyan vagyok, hogy most kb ugyanazt várnám el a testemtől mint mikor abbahagytam, hogy gond nélkül lefussak 4-5 kmrt 35-40 perc alatt.


Nos kellene néhány tanács, esetleg ti hogyan edzetek?

Illetve motiváció...valamiért nem tudok kellően felpörögni...régebben ez egyszerübb volt, pl szerelmi ügyek, bánat stb akk gyorsan felhúztam magam, és jól ment a futás, most ez kiegyensúlyozott, így valahogy nem elég csupán az a dolog, h azért fussak, h ne legyek kövér.


Világ életemben hájas kis srác voltam, rengeteget csúfoltak, általános, és középiskolában is...



2015. ápr. 26. 18:33
 1/3 anonim válasza:
Szerintem nem kéne nagyon futnod 25 kg plusszal, mert az nagyon árthat az izületeidnek! Viszont sétálni nyugodtan elmehetsz, mert az ugyan úgy mozgás, valamint az étrendedre figyelj oda. Nem azt mondom hogy kezdj el azonnal kalóriákat számolni, hanem mondjuk egyél napi 5ször viszonylag kevesebbet, kerüld a fehér kenyeret a zsíros ételeket a szemét kajákat tehát ne egyél gyorsétterembe. Amúgy azzal hogy nem eszel fehér kenyeret pár kilót le tudsz adni. Az étrend az ami amúgy nagyon fontos azon múlik a legtöbb. Egyél zöldséget, húst, gyümölcsöt, zabpelyhet. A futást szerintem hanyagolni kéne, az úszás vagy biciklizés eleinte sokkal jobb lehet (a fent leírt séta mellett) és ha már leadtál 15 kilót (kb) akkor elkezdhetnél kocogni és ezt is folyamatos táv/idő emelésekkel, tehát ne akarj rögtön megtenni 4-5 km-t mert úgysem fog menni! Sok sikert!
2015. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A futás segített a legtöbbet régebben is...e mellett akkor eljárok most úszni, futást leveszem heti egy-kettőre.

A kaját illetően, irodába dolgozom 3 szendvicset szoktam hozni egész napra, és ezeket 10, 12, 14 óra magasságában eszem meg. utána otthon szoktam főtt kaját enni.

szóval a napi 4 étkezés megvan.


Megpróbálok akkor a fehér zsömle meg kenyér helyett más újítani....


Az a baj amugy, hogy egész nap ülök az irodába szinte, és ugye otthon is eddig nemigen kellett semmit sem csináljak. (panelbe lakunk)


jólenne nyárra legalább egy 10 kilót ledobni kb 2 hó alatt...

2015. ápr. 27. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggelizz! Pl 2db tojás

Tízórai: egy marék: dió, mogyoró, kesudió stb

Ebéd: este főzött kajád megmikrózva pl hús, zöldséggel

Uzsonnára mittudomén

Este: süteményes tányéron főtt kaja


?

2015. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!