Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészséges életmódhoz mennyi...

Egészséges életmódhoz mennyi futás ajánlott?

Figyelt kérdés

Nem fogyni szeretnék, hanem mint kiegyensúlyozott életmód stb. kell a mozgás, sajnos gép előtt ülök egész nap. Így mennyi futásnak van értelme, mennyi az ajánlott? Ha hetente futok háromszor 2km-t, az kevés?

21/N



2015. júl. 20. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
ha egész nap ülsz mondjuk évek óta,akkor neked a gerinctornánál kezdődik az egészséges életmód elkezdése,a core training-el folytatódik,aztán ha már a lábaid izomzatát és ízületeit is erőssé tetted a guggolással,vádliemeléssel utána lenne érdemes elkezdeni rendszeresen futni.
2015. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs rossz alakom, 160cm vagyok, 47kg, bírják a lábaim, csak eléggé tudom unni a futást :) Ha van értelme 2-3km-nek, akkor nem szívesen futok többet, ennyi esik jól.
2015. júl. 20. 23:14
 3/7 aikiboxer ***** válasza:
2-3 km az bemelegítés valami elé, nem egy önálló edzés. A futás jót tesz a szervezetnek, vérkeringésnek, anyagcserének, de önmagában nem elégséges edzés az emberi testnek.
2015. júl. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem izmosodni szeretnék, hanem hogy a szívemnek, állóképességemnek jót tegyen. Több futás/más edzés?
2015. júl. 20. 23:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát 2 km kezdetnek megteszi , ennyinek még nem igazán van hatása , de pl ha 5-öt vagy 6-ot letudnál futni akkor már lenne:) A heti 3 az jó beosztás , csak a 2 km kevés:)
2015. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Már bocs, de szerintem hülyeség, amiket eddig írtatok. Miért ne lehetne teljesen nulláról elkezdeni futni? Vannak jó edzéstervek, amik fokozatosan építik el az egész futás edzést, 6 hét alatt lehet eljutni az első 5 km lefutásáig, mondom teljesen fokozatosan van felépítve az edzésterv. A szervezet fokozatosan szokik hozzá az egyre nehezedő terheléshez. Ehhez még lehet kiegészíteni gerinctornával heti 1-2x. Én is pont ebben a cipőben járok. Én is napi 6 órát ülőmunkát végzek, és tervezem elkezdeni a futást, mihelyt rászánom magam, hogy vegyek egy 30 ezres futócipőt. Csak ugye két kisgyerek mellett nem ez az első, hogy erre költsek, de nagyon hiányzik a mozgás nekem is. Csak még át kell alakítanom magam kicsit fejben előtte: a napi szigorú időbeosztást, hogy minden beleférjen, a következetességet, stb...
2015. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]


Nekem ez ki is van nyomtatva, mondom már csak a cipő hiányzik...

2015. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!