Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással (heti 2) le lehet...

Futással (heti 2) le lehet fogyni hasból és belső combból?

Figyelt kérdés

Vagy érdemes inkább gyakorlatokat csinálni, ha igen, milyeneket? Vagy kombó (futi+gyakorlatok)? :)

Köszi előre is! :)



2015. júl. 23. 20:12
 1/10 anonim válasza:
57%
Hasra ajánlom a napi 30 felűlést, vagy a hatadra fekszel és páros láb emelés, nekem nagyon is segítettek ezek. De a futás is nagyon jó test edzés. De az étkezésedre is oda kell figyelned, az edzés mellett.
2015. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm! :)

A 30 felülést felváltja 30 hasprés? A gerincem miatt a felülést inkább hanyagolnám...

2015. júl. 23. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyit futsz? Heti 2 futás, főleg ha nem túl nagyok a távok még inkább csak a szinten tartáshoz elég.


Hasból és belső combból pedig nem lehet célzottan azzal fogyni, hogy has és combizom gyakorlatokat végzel, a kardió jellegű mozgás (futás ilyen) segít általánosan fogyni, és ha mellette természetesen lehet erősítő gyakorlatokat végezni, hogy amikor lejön a zsír, akkor legyen is valami alatta, de önmagában bármilyen izmos hasad van, ha 3 ujjnyi zsír borítja, akkor nem lesz szép tónusos

2015. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon rég nem futottam, úgyhogy inkább kocogás jelleggel indulnék neki, ilyen 2 /3-5 km-re először, aztán meglátjuk :)
2015. júl. 23. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így kevés lesz eredményekhez. Persze azzal semmi gond nincs, hogy az elején 2-3km-et futsz, én mikor elkezdtem akkor 7-800 métereket tudtam futni :)


Viszont az eredményhez legalább heti 3-4 alkalom kellene, ha csak futsz (az nem számít, ha mellé csinálsz 30 hasizmot, az már igen, ha rendesen elmész mellette még valamit legalább 1 órában csinálni).


A futásnál a másik fontos, hogy minimum 30-40 percet tölts mozgással, még az elején is, amikor csak 2km-et tudsz lefutni egy negyed óra alatt. Akkor a maradék 15-20 percben gyalogolj (nem adalgó sétára gondolok, hanem tempós gyaloglásra), az sem baj, ha az elején váltogatod a futás-séta-futás-séta kombót, a lényeg, hogy haladj. Ha már meglesz fixen az 5km futás 30-40 perc között akkor érdemes újra elgondolkozni, hogy merre tovább.

2015. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mellette kerékpározom, versenyszerűen :) ezért lenne a heti 1-2 futás csak :) Máskor tekerés van :)
2015. júl. 24. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha versenyszerűen kerékpározol (és ez mondjuk nem DH-t jelent, hogy felmész fogaskerekűvel, és lezúgsz a hegyről:)), akkor nagyon gyorsan fel fog menni a futás adagod, pl az országúti bringások általában minden komolyabb rákészülés nélkül is az átlagosnál jobb futók, mert elég hasonló a két sport terhelése.


Én mondjuk a bringa mellé biztos nem futást választanék pont ezért, mert elég hasonló a terhelés, inkább megpróbálnám valami mással "kizökkenteni" a testem a "komfort" zónából, pl valami kör edzés jellegű dolog, funkcionális tréning.

2015. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem az utolsó mondataidat :D köredzés? Funkcionális tréning?

Egyébként én pont azt olvastam, hogy jó a futás, mert a törzs izmok a kerékpáron nem mozognak annyira kifelé, mint például futásnál. Csak az a baj, a térdem néha fáj futás közben/után, így nem tudom mennyire lenne jó futni.. :/

2015. júl. 24. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Futócipő elengedhetetlen a futáshoz. Sokan elfelejtik,vagy figyelmenkívül hagyják,ezért hamar megunják.


A futócipő kényelmesebbé teszi a futást,és elkerülhetőek vele a sérülések,mint a térd,boka,lábszár,talp stb.


Olvass utána. A legfontosabb,hogy tudd meg milyen dőlésszögű a bokád. Normál,Pronáló,vagy Szupináló. Eszerint váassz cipőt. A többi ezután jön. A futás.net-en olvass utána.

2015. aug. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. aug. 4. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!