Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az egykezes fekvőtámasz más...

Az egykezes fekvőtámasz más izmokat dolgoztat meg, mint a normál (kétkezes)?

Figyelt kérdés
Mert én úgy érzem, hogy a törzsem és a vállam majd szét szakad utána, mellizom szinte nem is kell :S Kicsit oldalra fordított törzzsel nyomom, lehet ez a baj?
2010. márc. 6. 22:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Miért nem válaszol senki?
2010. márc. 7. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
főként az elülső vállizmot, és a tricepset. Plus a stabilizáló izmok hát has és comb
2010. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Bajnak nem baj, kivéve, ha dolgoztatni akarod a mellizmod és más izmaidat is. Azzal, hogy elfordítod a törzsed, a terhelés legnagyobb részét az elülső vállizmokra és a tricepszre helyezed, így szinte csak ezek dolgoznak, valószínűsítem, hogy te is tapasztaltad, a fáradás ezekben érződik először. Ha a csípődet és a válladat egy síkban tartanád, és a vállad párhuzamosan tartanád a talajjal végig a gyakorlat során, a mellizom, a hát és a fűrészizmok is jelentős terhelést kapnának, mivel csak így tudnád a tested stabilitását fenntartani. Mivel hozzászoktal az oldalazáshoz, ez elsőre bizonyára nagyon nehezen fog menni, de én azt javaslom, hogy eddz rá, mert ezzel komlexebbé, és ígyhasznosabbá alakíthatod a gyakorlatot, és a gyakorlatban is összehangoltabb erőkifejtési képességet fejleszthetsz ki magadban.

Ha mélyebben érdekel az egyoldali edzés (egylábas guggolás, egykaros fekvőtámasz), akkor ajánlom figyelmedve pavel Tsatsouline A meztelen harcos című könyvét, az nagyon részletesen tárgyalja a témát, és sokkal többet is nyújt.

Sok skert kívánok!

2010. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsó válasz volt nagyon hasznos.
2010. márc. 8. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem! Ha bármilyen kérdésed felmerülne a későbbiekben, nyugodtan tedd fel! Továbbá tényleg nagyon figyelmedbe ajánlom A meztelen harcost, ha módod van rá, szerezd be és tekintsd alapműnek, nagyon hasznos és szinte mindenre választ találsz benne, ami ezzel kapcsolatban felmerülhet.

Sok sikert kívánok!

2010. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, utánanéztem, a hétvégén meg is veszem, még egyszer köszi
2010. márc. 9. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!