Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1,5 hónap alatt egy dkg-t sem...

1,5 hónap alatt egy dkg-t sem fogytam, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél hónapja kezdtem edzőterembe járni, hetente 3-4szer, 25-30 perc cardio és 40-60 perc súlyzós edzés. Diétázom: napi 6 étkezés, reggeli, tízórai, kenyérhelyettesítő (zsír, cukor, minden mentes, csak lisztből és vízből áll) zöldség, csirkemell sonka. Ebéd és vacsora hal vagy csirke, salátával, barna rizzsel. Uzsonna gyümölcs. A lényeg, hogy semmi cukor, zsír, fehér liszt. Kis adagokat eszem. Használok zsírégetőt és L-carnitine-t. Kb. 3-4 liter vizet iszom.

Egy dkg-ot nem fogytam, sőt, pár dekát híztam. Mi a probléma? Adjatok tanácsot!

Köszönöm



2015. aug. 14. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elején létezhet, hogy izmosodsz miközben veszítesz zsírból, egy idő után ilyet nem lehet és a kalóriabeviteltől függően (természetesen ha továbbra is eddzel) izmosodsz tovább, vagy fogysz majd. Azért az összkép, tükörben, változott nem? Mert amúgy is az a lényeg..
2015. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak elkeserítő, leg. fél kiló lemehetett volna... Hát egy induri-pindurit mintha változott volna az összkép, de nem biztos, hiszen én állandóan látom magamat... Csak ennyi erőfeszítésnek azt hittem lesz valami látszatja ennyi idő után...
2015. aug. 14. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 éve váltottam életmódot, elkezdtem egészségesebben étkezni, és sportolni. Én futottam, bicikliztem és otthon súlyzóztam.

Az elején én is el voltam keseredve, mert 2 hónapig nem láttam az eredményt, de a mérlegen, se a tükörben. Aztán mégis megindultak a kilók, és a súly tekintetében másfél év alatt végleg elértem a célom. Persze azóta sem álltam le a sporttal, mert jól érzem magam tőle, és bár tudatosan nem diétázok, rászoktam a kisebb adagokra és egészségesebb ételekre. :)

Szóval annyit mondok, kitartás, meglesz az eredmény, ha nem adod fel! Itt is érvényes a "minden kezdet nehéz" mondás, de hidd el, megéri.

2015. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a 1,5 hónap mára 2 lett... S még pár dekával több lettem..... :((
2015. aug. 27. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:

A zsír könnyebb,izom nehezebb. A mérleg hosszútávon viszonyítási alap lehet. Egyébként viszont ott a tükör.


A benned lévő víz és kaja is nyom néhány kilót. Ezért a tükör a mérvadó.


Fogyni zsírból egész testet megmozgató izomzatot kevésbé terhelő edzésekkel lehet. Pl pihenőnapokon futás,vagy úszás,bicaj stb.

Súlyzó egy adott izmot terhel. A nagy terhelés miatt nincs ideje a szervezetnek a zsírokhoz nyúlni nagymértékben és szénhidrátot éget.


Az izom a csontra telepszik. A zsír az izom felé. Ha izmosabb leszel a zsírt kitolja az izom jobban. Ha fogyni akarsz vmi olyan sportot is nyomass a súlyzó mellé,ami garantáltan zsírt is éget elég gyorsan.

2015. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehetsz mindenféle mentes cuccokat, barna rizst meg teljes kiőrlésű bXszomságot, az a lényeg, hogy összesen mennyi kalóriát fogyasztasz, és mennyit égetsz el. Ha megeszel annyit, amennyit elégetsz, akkor az életben nem fogsz fogyni, mitől fogynál?


Ismerek én pocakos ultramaratonistát is, aki egészségesen is táplálkozik, mégsem vékony, miért? Mert túl sokat eszik a rohadt egészséges kajáiból, ennyi.

2015. aug. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy, és miből mennyit eszel? Grammban.
2015. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!