Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kérlek valaki segítene?

Kérlek valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szépen kérek valakit segítsen rajtam. Tanácstalan vagyok, szégyellem már magam.

Szóval élsportolo vagyok egy bizonyos sportban, nem a legfelkapottabbak kozul, de olimpiai sportba, orszagban legmagasabb ligat játszom,szoval nem hobbi szint. korosztályos válogatott, stb. Heti 5-7x edzem már csak, a régi 9-10-hez képest "csak". Idom ennyit engedi, meg ugy erzem szinten szeretném már csak tartani magam, ahoz eleg az 5 edzes. Na most jon a lényeg. A kondim nagyon jó volt, 3100-3300 volt a cooperom a toppon. Na már most sajnos beleestem a "tini életbe" és jott a cigi meg a pia. Inni nem iszok gyakran viszont elszivok napi 10-12 szál cigit. Rá vagyok szokva nem tagadom. Le akarok szokni. Na már most holnaptól ugy jott ki, hogy szinte egész nap szabad vagyok, szoval 2 fázisba kéne edzenem a sportom, de mivel én már csak 5x edzek, a napom egyik fele szabad. Van fél évem holnaptol, hogy megnoveljem a kondim nagyon látványosan. nemtudom számít e hogy valamikor jo volt, hogy igy konnyebb e visszakerulni bele, de pont fél évem van erre. kovetkezoket kéne javítanom: Coopert ujra 3km folé vinni, úszásban sokat fejlodni, 70m sprintet leheto legjobb ido alatt lefutni. Valaki segítsen kérlek titeket, hogy megírja mit kéne csinalnom, ugy heti 4-5 edzésre szétirva hogy ezek fejlodjenek. Konditerem ingyen van, uszoda is, és természetesen a futópálya is. Táplálkozással tisztában vagyok, étrendkiegészitokkel is, sárga kapszulát olvastam, nekem eg tervben kéne segítseg, hogy mit mikor csináljak. Nagyon megkoszonném. Nem vagyok egy sportrol semmit tudó ember, szoval kérlek ilyen stílusban válaszoljatok. Koszonom. ja és 20 éves vagyok, 174 centi.

/a sportot nem árulom el,inkognitoban szeretnék maradni/



2015. aug. 31. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

El kell menni futni, úszni, meg sprintelni külön napokon.

Az időre futást elkezded és fokozatosan növeled a távot. ha korábban jó futó voltál, akkor könnyen fog menni.

Sprintelni megint kell egy külön napon ugye, itt futsz 5x70 métert, koncentrálva a tempóra. A bemelegítést se felejtsd el a futásnál.

Úszásban is csak úszással lehet fejlődni. Itt is növelni kell a távot.

Kondiban elsősorban a láb edzésre kellene rámenni a futás miatt. Kezdj el átmozgató edzéstervet, utána meg egy ICF 5x5 vagy Starting Strength program kellene neked vagy sima alapgyakorlatok. 2-3 kondi biztosan belefér.

Étrended legyen, mert a sok edzés nagy igénybevétel és ezt fedezni kell valamiből.

Aludni aludj 8-10 órát minimum.

Vitamint is szedj.

2015. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként meg kérd ki az edződ tanácsát is.
2015. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!