Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fel tudok készülni egy hónap...

Macy@ kérdése:

Fel tudok készülni egy hónap alatt a 8 km-es távra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az iskolámban lesz futóverseny és nagyon a fejembe vettem, hogy én már pedig részt akarok venni rajta! :) 5-8 km-t kell lefutni kb.30 perc alatt. A mostani fittségi szintem konkrétan a béka popója alatt van, de ezen a héten kezdtem alakformáló intervall edzésekre járni, amivel egy kis izmot tudok építeni a lábaimra. Eddig 1 km-t 8-8,5 perc alatt futottam le. Szerintetek van remény? És ha igen, akkor hogyan fejleszthetném magam? Igazából nem is a verseny a lényeg, csak az, hogy le tudjam futni egyben a távot, közel a megadott időhöz. Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! 19/L

2015. szept. 22. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
egy hónap alatt semmiképpen, az ízületeidet, inakat/izmokat mindent hozzá kellene szoktatnod egyáltalán a futáshoz, és csak utána rágyúrni a távra... nem mondom, hogy lehetetlen, hogy marha sok akaraterővel 1 hónap mulva lefuss 8 km-t de szinte biztosan sérülés lenne a vége.
2015. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért durva mert én 2km-t sétállok 15-18 perc alatt.
2015. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, átlagfeletti akareterő és elszántság kéne, akkor pedig most is a pályán lennél és nem GYIKon irnád a kérdéseidet.
2015. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintm kezdo futokent max 5km teljesitheto 30perc alatt...
2015. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
a te futásod egy gyorsabb séta tempó, ráadásul 1km-en. 1 km kb 4 perc egy átlagos embernek. Egy fittebnek kb 3. Nekem amaxom 35p volt 10km-en
2015. szept. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy lehet h 40, de inkább az alatt
2015. szept. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, nincs értelme tönkretennem magam miatta. Viszont ez szerintem egy szuper új cél, hogy jövőre sikerüljön lefutnom a távot! :D addig is...indulok futni! :D
2015. okt. 2. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Nem , hogy egy átlag ember de még egy átlag hobbi futó sem fut 4 perces km-eket, jó lesz az átlag 5 perc/kmnek, átlag ember még gyatrább...
2015. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!