Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha teljesen kezdő futó vagyok,...

Ha teljesen kezdő futó vagyok, hogyan kedjek hozzá?

Figyelt kérdés

Gyalogolni, biciklizni egész sokáig megy, intervall edzést is ügyesen tolom, de a futás nem ment soha, gerekkormban is mindig szúrt az oldalam. Gondolom a levegővételnél, vagy vmi más technikai dolognál hibázhatok.

Most mégis szeretnék elkezdeni futni, vagy kocogni.

Első cél az lenne, hogy heti 2x 5 km-t tudjak egyszerre lefutni.

Futógépen 1-2 percnél tovább nem megy soha, mindig váltva gyaloglással tudom csak.


Az milyen módszer lenne, ha először úgy csinálnám, hogy villanoszlopok között felváltva futnék/gyalogoknék 40 percet? Margitszigetre egyelőre nem utaznék ki, csak itt a lakótelepen futkosnék :)


Ha úgy csinálnám, hogy



2015. szept. 23. 15:44
 1/4 runca válasza:
Az a lényeg hogy fokozatosan kell csinálni
2015. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, milyen a testfelépítésed (súlyos, atlétikus, sovány stb...). Nemed? Az oldalad azért szúr, mert helytelenül veszed a levegőt, ennek is meg van a maga technikája. Ha mindig felváltva futsz (futás-gyalog-futás....), az nem rossz ötlet, viszont nagyon sokáig fog tartani, mire tudod teljesíteni a kitűzött heti 2x5km-es célt. Először tudnom kéne, milyen testalkattal rendelkezel, és majd csak utána tudok bővebb tanácsokat adni neked. :) A lényeg, soha ne add fel, és ha már azt érzed, hogy kvázi elég volt, ne hagyd, hogy uralkodjon feletted a tested, küzdj a célért és próbálj még legalább még 500 métert futni. Tudom, kínszenvedés, de hidd el, megéri. Várom a válaszodat, "Egy rendszeres futó"
2015. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Átlagos testalkatú vagyok, sportos, 6 éves korom óta sportolok, ebből 12 évig (általános iskolában és gimiben is ) versenyszerűen kézilabdáztam, de utána is mindig csináltam valamit, csak a futást nem :)


Már járok futni, kb heti 3x 40 percet vagyok lent, egyszerre megy 5-6 percig a futás, és utána is elég kb 1-1,5 perc gyaloglás. Igaz, a tempó inkább kocogásnak mondható, de mivel most lassabban futok, nem szúr az oldalam se.


31 éves nő vagyok, kb 162 cm magas, jelenleg sajna 53 kg (48-49kg lenne a cél). De mivel régóta edzek, sportolok, nem vagyok azért annyira löttyedt. Amolyan Eva Mendeses homokórás alakom van.


Egyébként nem csak a fogyás lenne a cél, hanem kikapcsolódásként is nagyon megszerettem a futást, már amennyi megy most :) és jó hobbim lehetne, szóval nem csak súlyvesztés, hanem stresszoldás miatt is szeretném űzni :)

2015. okt. 2. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, írok neked privátot, megpróbálok tanácsokat adni. :)
2015. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!