Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezzel az eredménnyel mennyire...

Ezzel az eredménnyel mennyire számítok kezdő futónak? 1 óra alatt 10,5 km. Közepes tempóban tettem meg, ez mennyire jó eredmény?

Figyelt kérdés
Október elején kezdtem el futni , odáig jutottam el , hogy tudok egy órát megállás nélkül menni , magamhoz viszonyítva közepes tempóban 10,5 km-ert sikerült megtennem. Annyi volt kicsit furcsa , hogy különösebben nem fáradtam el , tudtam volna még folytatni , de inkább fokozatosan növelem az időtartamot.

2015. jan. 15. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és mennyi kg. a súlyod és mennyi volt,mikor elkezdted ? Ja és a magasságod ?

A 10,5 km / 1 óra távolság 5,7 perc/km-es sebességnek felel meg (általában ezzel szoktuk meghatározni a futási sebességet.)

Ha afenti adatokat megadod kb. meg tudom mondani ,ez a tempó megfelelő-e egy ?

Egyébként ,alapvetően egy kezdő futónak jó ez az eredmény.

2015. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na , azt véletlenül kihagytam a leírásból.

19/f vagyok , 181 cm , amikor kezdtem a futást akkor 85 kg , most 75 kg (súlyba lejjebb már nem megyek és nem is akarok , mert ez az ideális)

2015. jan. 15. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy ,a testparamétereid jók ,folytasd a futást és széles távlatok nyílnak meg előtted.Idén esetleg elmehetsz egy-egy 10 km.es versenyre(ne hosszabbra),hogy nőjön az önbizalmad.Ha így folytatod az edzéseket,fejlődni fogsz,de most már nem ártana egy komolyabb edzéstervet készíteni. Azzal azonban vigyázz,hogy mindeg a tervek szerint végezd az edzéseket,mert az nem jó módzser,hogy "tovább tudtam volna még menni" ,mert felboríthatja a heti edzéstervedet.

Az 1 óra /10,5 km ,a korodhoz képest erősen közepes tempó,van mit fejlődnöd,de ne akard siettetni.Az októberi kezdéshez képest,ha előtte semmit nem futottál ,ez jó erdmény.Ha edzéstervvel folytatod ,tavaszra el tudod érni ,stabilan az 5 perc alatti km.-t Azt javaslom,időnként menj el edzőterembe ,futópadra és ott pontosan le tudod tesztelni a perc/km fejlődésedet.

2015. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mennék én versenyre , bár helyzetemet nehezíti , hogy szombathelyi vagyok.

Jelenleg abból áll az edzéstervem , hogy kétnaponta , esetleg háromnaponta futok (és mindig estefelé) 8-10 km-ert (előtte persze végzek bemelegítést) , a „köztes” napokon meg bringázok (ezt már 4-5 éve), kb 30-ert km-ert szoktam tekerni. Régebben nem nagyon futottam , mert emlékszek , hogy 2 km-nél többet nem tudtam egybe megtenni (úgy 5 évvel ezelőtt kb). Most már úgy látom hogy jól haladok , bár a rövidtávban sajna gyengébb vagyok , a 400 m-hez októberben 1 perc 32 mp kellett , jelenleg 1 perc 20 mp kell:/ Az talán jó terv lesz , ha fél km-el növelem a távot mindig. Félmaratonra akkor mennék , ha már biztosan „stabilan” menne a 21 km , de egyenlőre persze csak 10 km vagy az alatti távú versenyeket veszek számításba.

2015. jan. 16. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szombathely környékén is fogsz találni 10 km körüli versenyt,nem csak a fővárosban vannak ilyen versenyek.De elmehetsz teljesítménytúrákra is ,ott vannak mindig többféle távok én nagyon szerettem ezeket a természetben adandó terepfutási lehetőségeket. Amikor katona voltam Szombathelyen,nagyon sokat futottam ki a parkerdőbe,az erdei tornapályára,nem tudom megvan-e még ?

A jelenlegi edzéseddel nincs semmi probléma,az a lényeg,hogy élvezd a futást és ne gyűg legyen .A bicó nagyon jó kiegészítőnek.A távok emelésével óvatosan,mert még fiatal a szervezeted,izomzatod,csontozatod,ízületeid,és nem érzed még a hirtelen terhelésnövelésből eredő sérüléseket.Én sajnos ,fiatalkoromban ebbe a hibába estem,túledzettem megamat .Nagyon hajlamos az ember arra,hogy egyre többet fusson ,de kordában kell tartani és ezért jó az edzésterv,amihez tudsz ragaszkodni. A mai világban nem csaka profik előjoga,hogy edzéstervük legyen.Jó futást!

2015. jan. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen , természetben futni nekem is jobb , más az élménye is , pláne az aszfalthoz képest (azt hiszem az ízületeknek is az aszfalt a legrosszabb)

Egy versenyen voltam - már ha nevezhető annak - azt még a volt gimim szervezte , 4 km-es táv volt csak , de azt a sulit 2014-ben befejeztem. Túrázásra meg talán a kőszegi hegy a legjobb , az írott kő , Rohonc felől a legkönnyebben megközelíthető gyalog/futva. Parkerdőhöz viszonylag közel lakom , meg van a tornapálya , sőt már van külön kondipark is... egyébként a csótó környéke is alkalmas futásra többnyire. Még nem néztem körül komolyabban versenyek terén , a vasi vasemberről tudok , azzal csak az a gondom , hogy pocsékul úszok, meg egyébként inkább csak sima futóversenyekben gondolkodok. Bringázást egyébként jóval előbb kezdtem mint a futást , 12 évesen tekertem el először Kőszegig meg vissza , de mivel nem mentem gyorsan így nem fárasztott le annak idején sem , kb 20-al mehettem , most meg 30-al.

Nem sietettem amúgy , mert tudom hogy veszélyes lehet , pláne hogy még fél éve sincs , hogy elkezdtem.

2015. jan. 20. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!