Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovaglás az jó sport hogy...

A lovaglás az jó sport hogy néhány kilótól megszabaduljak?

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly??!
2015. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A lovas sport baromi jól megmozgatja a comb izmokat és az egész testet. A belső comb izom ha jól emlkszem nálam az elejétől a végéig feszített és kell is. A tartást is javítja. Az edzés végén úgy lihegsz mint maga a ló :))


Aki nem hiszi járjon utána, a többi felesleges éretlen fecsegés/okoskodás, alapok nélkül.

2015. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Osynho ***** válasza:
Kaján múlik a fogyás, persze a mozgás segít.
2015. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
max a ló szabadul meg néhány kilótól...
2015. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az sem baj. 😃
2015. okt. 1. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen jársz, akkor igen. Szinte minden izmot megmozgat. Akik úgy gondolják, hogy csücsülsz a ló hátán, azok nagyot tévednek.
2015. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mégis, honnan indulnál? Mert az én elméletem szerint mondjuk kb 80 kg felett az ember ne üljön lóra, mert nem tisztességes.

Tudom, ettől a mai magyarok mind felháborodnak, de amikor én voltam fiatal, a túlsúlyos ember volt a ritka.

2015. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És a nehéz lovasság? Ember, nyereg plussz a rendkívül nehéz vaspáncél? Az nem volt nehéz?

Amúgy olyan 95 kiló környékén vagyok.

2015. okt. 2. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:

a lovaglás a lovaglóizmokat dolgozza meg. ha sokat lovagol valaki, akkor ezek az izmok megnőnek, megerősödnek, több tápanyagot és vizet raktároznak, vagyis, az izom tömege növekszik. ez a fajta izommunkához nem kell nagy VO2max, vagyis nem éget el sok kalóriát, ergo nem fogyaszt.


a lovaglás a ló számára sport. ennyi erővel versenymotorozással is fogyhatnál, ott is kell lábbal szorítani a vasat...

2015. okt. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Osynho ***** válasza:

"És a nehéz lovasság? Ember, nyereg plussz a rendkívül nehéz vaspáncél? Az nem volt nehéz?"


De az még nehezebb volt és még rosszabb volt az állatnak. Hogy jön ez ide?


"ha sokat lovagol valaki, akkor ezek az izmok megnőnek, megerősödnek, több tápanyagot és vizet raktároznak, vagyis, az izom tömege növekszik."


Mármint nő az izom, ha úgy táplálkozik valaki. Kalória mínuszban meg fogyni fog a delikvens, akár mozog, akár nem. Mivel azért a lovaglás is éget kalóriát (ahogy a motorozás is), így megfelelő táplálkozással menni fog a fogyás. Nyilván nem CSAK a mozgástól, de olyan mozgás nincs is, ami a táplálkozástól függetlenül fogyaszt.

2015. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!