Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a futásról?

Mi a véleményetek a futásról?

Figyelt kérdés

Mennyire ajánlott a futás azoknak,akiknek gerincferdülése van?

Hogyan lenne érdemes nekiállni?



2015. okt. 18. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
genrincferdülésre nem jó ha javitani akarod
2015. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésre inkább úszni meg háterősítő gyakorlatokat kellene csinálni, de azt sem csak így a hasadra csapva, hanem lehetőleg orvossal meg gyógytornásszal konzultálva. Egy nem szabályos gerincet nagyon könnyen tönkre lehet tenni egy egész életre, ha nem megfelelően sportolsz vele.
2015. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt aztán elkeztem edzeni és elmult pedig akkor még azt se tudtam h mit csinálok
2015. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A lábállapot felmérést hol lehet megejteni?

Mondjuk a Hervisben?

2015. okt. 18. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyúrós nem mindegy, hogy milyen súlyosságú. Kis ferdüléssel lehet edzeni, de nem tudjuk, hogy a kérdezőnek milyen súlyos. Van olyan ferdülés, ami egyáltalán nem súlyos észre se vehető. Ilyen sokaknak van. Mindenesetre én orvossal konzultálnék a továbbiakról. Az úszás mindenképp jó. Futni ne betonon, ha lehet.
2015. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én fűzőt/korzettet hordok, és az orvos egyértelműen azt mondta, hogy futnom nem szabad. Persze sportolni lehet, de a futás -főleg betonon- nem ajánlott.
2015. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a hátúszást válaszd , aztán ha nem súlyos és rendbe jöttél akkor jöhet a futás ;)
2015. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az úszás lófaszt sem ér rá, én onnantól kezdve jártam heti 3-szor úszás edzsésre amikortól diagnosztizálták később már versenyszerűen és még akkor sem javult semmit most két éve váltottam kick-boxra (ami igen terheli a hátat meg bla bla bla, viszont sokkal nagyobb izomtömeget épít) és csodák csodájára elkezdett javulni. Szóval az úszás valóban nem túlságosan megterhelő éppen ezmiatt sem ér valószínüleg semmit, csak jól megvállasodsz ár heti 1 alkalommal még ez sem fenyeget. A gyógytornászom viszont jó fej volt, plusz órákban is bevállalt és motivált is.
2015. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 saga86 válasza:
Nekem jobb oldali 16%-os ferdülésem volt,és a híd nevü gyakorlat fokozatos lassú elsajátítása kb 1 év alatt 6%ra csökkentette.
2015. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!