Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin használata? Lejjebb...

Szmnt kérdése:

Kreatin használata? Lejjebb részletesebben

Figyelt kérdés

Vettem tablettás kreatint, és 5 db ot kell naponta bevenni. Azokat hallotam még mellé, h lekell fárasztani edzésekkor nagyon az adott edzett izomcsoportot, illetve nagyon sok vizet kell mellé inni. Azt írja minden nap kéne bevenni 5db-ot de ha csak edzés nap veszem be az is elég nem? (heti 3*) Mellete fehérjét iszok!


Egyéb tapasztalatok, vélemények?


köszi


M


18/f


2010. márc. 17. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem értek hozzá, de úgy hallottam, hogy nem elég csak edzésnapokon bevenned a kreatint, főleg ha kell 1 hét töltés is, amikor 2xtöbbet kell bevenned a szokásos adagnál. vízzel kell bevenni vmi egyszerű cukorral, de ez szerintem rá van írva a dobozára. a kreatin a sejtek térfogatát és a fehérjebeépítést fokozza. Szerintem edzéskor az edzett izomcsoportokat mindig nagyon le kell fárasztani, nem csak kreatin szedésekor, de lehet én hallottam rosszul
2010. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a kreatint minden nap kell enni -a port inni- .Én a poros változatot ajánlanám, de miért nem kérdezed az eladót az üzletben? Azoknak tudnia kellene az ilyet!
2010. márc. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

AMENNYIBEN KREATINKÚRÁT AKARSZ!!ÍGY A HATÁSOS!!!


a testsúlyod oszd el hárommal!!tehát ha 90 kiló vagy /3=30


akkor feltöltési fázisban 30gramm kreatin kell!!!minden 5 grammhoz fél liter víz és 20 gramm szőlőcukor,vagy 15 perccel szénhidrátos(rízs)étkezés előtt.


a feltöltési szakasz 5-7 napból áll.


a szintentartáshoz 10-15 gramm is elég. de az mehet huzamos ideig, természetesen szőlőcukorral,vagy 15 percel szénhidrátos étkezés előtt.


nem szokták javasolni a tabis kreatint,mert nem gazdaságos.

a jó öreg monohydrate por 600gramm 3200 ft,simán kijön belőle egy kúra neked szerintem.


a kreatin mindenap kell szedni,különben a hatását nem fogod érezni, használhatos csak edzés előtt erőszint növelőnek,de inkább HOZD KI BELŐLE A MAXIMUMOT!


ha esetleg nem hinnél nekem,akkor egy írás:


[link]


mindjárt az első mondat:

A kreatint csak kúraszerűen érdemes használni!


olvasd el!!


legközelebb mielőtt veszel!!!!

2010. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja és az izomcsoportot mindig le kell fárasztani,egyébként a kreatin nem csodaszer...
2010. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja és bocsi kimaradt: az ne zavarjon be,hogy mi van ráírva, a mintaadagolás alatt,az van,hogy egyénre szaboddat még nagyobb hatást fejt ki.

az egyénre szabott a testsúlyod,hajrá!

2010. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Ezt betartom! Amugy azért nem kérdeztem meg, mert nem egy bodybuilder bltban , hanem Hervisben vettem.


M

2010. márc. 17. 20:15
 7/10 A kérdező kommentje:
szerintem tuti elvan írva amit vettem ( biotech , rágótablettás, 200 tabi , bordó szinü); azt írja , 1 adag (5tabletta) tartalmaz 5000 mg-t , azaz 5g-t , és ez azt írja, hogy napont akéne bevenni 5 tabit ami 5 g, és az elég fura a 30 g-hoz képest. MEg egy darab tabletta a papír szerint 100g , ami biztos nincs annyi, az tartalmaz 1g kreatint. ?! Még az nem tiszta amit írtál, hogy inni kell ugye sok vizet, és az után kell 15 percel enni rizst?
2010. márc. 17. 20:31
 8/10 anonim ***** válasza:

hát vagy úgy döntesz hogy veszel szőlőcukrot és azt raksz bele,vagy 15 perccel rizses kaja előtt veszed be.

de olvasd el a linkelt szöveget!!!

szerintem még nem olvastad el.


hát a rágótabi nem gazdaságos,

ha olcsó és jó kreatint akarsz ,amivel tudsz kúrát csinálni,ebbe semmi extra nincs,csak sima monohydrate:


[link]


bioteches boltba találsz

3700 ft bó lmegvan a kúra!!

rágótabit inkább szintentartáshoz,vagy csak simán edzés előtti energizálónak érdemes használni.

2010. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor :


~veszek port, vizzbe keverem és egy héten át ( reggel, edzés előtt , edzés után , este ) megiszom sok vizzel. (napi 30g)

~erre rá megkell ennem 15 g szölöcukrok. ( tanácsos edzé közben is zabálni a sz.czkrot?)

~egy hét után , szintentartás , ugyan ez csak 15 g-vel. és ezt az egészet , kb 2 hónapig?

~ és jól lefárasztani az edzett izomcsoportot edzésekkor


Mennyi idő alatt várható , ezekkel a paraméterekkel szemmel látható izomnövekedés ? ( pl bicepsz)


És azt mondják, a pihentető szakaszban , mikor nem szeded , nagy mértékben eltünik az izom. Mennyre igaz ez?



M

2010. márc. 17. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:

90 kiló vagy???mert csak akkor megy a 30 gramm. ha 80 vagy akkor 25 mondjuk.


tehát igen mehet adagonként 15 gramm szőlőcukor,ha 10 grammot szedsz egyszerre akkor több szőlőcukor is 30 gramm akár és 1 liter víz,grammonként kell egy deci!!


tegyük fel a kúra alatt jön rád 4 kiló, ha abbahagyod lemegy 2,de marad két kiló!

én még soha nem estem vissza abbahagyás után,azért mert figyeltem a kajára.

azon múlik minden.remélem a body builderes alapismereteket elolvastad már.

ott van legjobban összeszedve.


szóval a kreatin segít a kaja jobb beépülésébe,ezért is kell nagyon figyelni a kajára, hát nem igazán lehet azt megmondani,hogy mennyire látszik meg..

lehet sehogy,lehet nagy eredményt hoz,rajtad áll és a kaján!

hogy bicepszre háát..szóval az egy rosszul fejlődő testrészed?

arra figyelj,hogy 3 gyakorlatnál,12 sorozatnál többel ne edzzd!!gyakran túledzik és azért nem fejlődik.

illetve a hátat külön napon edz és akkor is kap a bicepsz.

az első gyakorlatod mindenképp állva kétkezes bicepsz. legyen.

ha így is nehezen fejlődik bombázd meg "vetkőzősorozatokkal"


tehát:

ha 20 kilóval csinálod,akkor pl: 20 kilóval megy a 8, elfáradsz ledobod leszedsz 5 kilót,pihenés nélkül tovább ,elfáradsz leszedsz 5 kilót,ujra amennyi megy..


vagy még egy trükk: triszett edzés

ilyen sorrendbe próbáld ki állva bicepsz-scottt pad-egykezes koncentrált


egy sorozat állva bicepsz után pihenés nélkül!! egy sorozat scott pad pihenés nélkül egy sorozat egykezes! ez kb 24 ismétlés utána pihi

majd még 3 szor ugyanezt!!!

rövid ellenben intenzíven odatesz a bicepsznek!érdemes kipróbálni!jó edzést!

2010. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!