Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem mondani...

Astor90 kérdése:

Valaki el tudná nekem mondani hogy mi a különbség a Specpodgotovka (Systema) és a krav maga között? Azonkívül, hogy teljesen más országban alakultak ki.

Figyelt kérdés

Ami érdekel a krav magával kapcsolatban hogy mik ezek a szintek.Nem tudom értelmezni őket hogy mit jelentenek és hogy ezek alapján hogy válasszak edzőt, instruktort.

mint pl G2,G3 vagy E1,E2 mik ezek a jelölések?????



#krav-maga #Systema #Specpodgotovka
2015. nov. 4. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Lecktra:


jómagam több évet edzettem az IKMF, most már KMG szervezet keretein belül. Tisztában vagyok a kivárásokkal. 3 hónap P-szinten, 6 hónap G-n. De instruktori ajánlással mehetsz 2 hónap után is. Ha meg a szervezet tagja vagy, tudod, hogy G vizsga sokkal ritkábban van (vajon miért?) Az hogy mst mi van fingom sincs, de 5-6 éve ez volt.


A vizsgák is nagy kummantások, totál értelmetlen az egész. Azért, mert leteszel egy vizsgát, és felvarsz egy csíkot a gatyádra, még nem jelenti azt, hogy nem fognak széjjelkapni az utcán.


Mert a focihuligán, akivel kötözködsz, nem úgy fog rúgni, mint az irodista kislány, akivel sparringoltál az edzésen...


nem én járatom le a krav magát. Az ilyen. és ugyanez a defendo, cqc, sistema, kb az összes önvédelmi rendszer idehaza.

2015. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Akkor lehet, hogy teljesen más szervezethez vagy edzőhöz jártál (megeshet), aki vagy akik teljesen máshogy oktatták mint kellett volna. Vannak olyanok, akik beletesznek + elvesznek ezt meg azt és így egy teljesen más VALAMI lesz az egészből.

Lehetetlen mindenkit ellenőrizni.

Ez sajnálatos. de van ilyen más küzdősportban is.


Most leírom, hogy mi az amit én tanultam külföldön.

Kezdő szinteket könnyű átlépni, de a 6 hónap a minimum.

A haladó szint 12 hónap azonban kevesebb nem is lehet akármilyen jó is legyél, mert minden technikát úgy kell megtanulni, hogy reflexszerű legyen és akkor is tudd, ha álmodból felkeltenek. Ehhez pedig rengeteg gyakorlás és idő kell, de ez nem csak a Krav Magára igaz.

Sok oktatóval találkoztam (aikidó, krav maga és box) és lehet valaki tudja mit csinál, de szarul oktat. Ez emberfüggő és megint csak igaz másra is.


Az egyik legnagyobb hiba amikor olyat is átengednek a vizsgán aki teljesen inkompetens, és sohasem fogja tudni megvédeni magát akármit tanul, mert egyszerűen béna.

PL: Gizi néni vagy Pista bácsi aki 40 körüli, van rajta 15 - 20 kiló felesleg, erő viszont semmi, nem érti a lényegét az önvédelemnek azonban ott van mindig az edzéseken sosem fogja tudni megvédeni magát AKÁRMIT tanul mert egyszerűen BÉNA. Sajnos ez van.


Magyarországi oktatással kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom, de a Pintér Mérton-ról sok jót hallottam. Biztosan vannak mások is egyébként.

2015. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Nos én meg őt személyesen ismerem, edződtünk együtt. Nagyon rendes srác, jól is tanít. Ha egy barátom egy kicsit izgalmasabb testmozgásra vágyna, ajánlanám. De ha komoly harci értéket képviselő mozgásformára, akkor nem.


ezért:

https://www.youtube.com/watch?v=vPueN8lAODA


mert így néz ki egy magyar krav csoport. Te nyugodt szívvel elengednéd őket bunyózni? amikor úgy ütik a pajzsot, mintha az ajtón kopognának?

2015. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Értem amit írsz és erre gondoltam én is.

Nekem is nagyon szúrja a szemem ha valaki az edzésen finomkodik az eszközökkel és ez legyen box vagy akármi más. Azok arra vannak, hogy üssük vágjuk őket és nem finomkodni. Ez olyan mint a sparring, ott sem imitáljuk az ütést.

De saját tapasztalatból tudom, hogy vannak akik képtelenek erre, mert ők ilyenek.


Pont van egy rövid videó erről :) Ő egy szigorú és nagyon jó edző.

https://www.youtube.com/watch?v=zA0CtAOUBEk

2015. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!