Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félmaraton előtti tippek?

Félmaraton előtti tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok életemben először félmaratont futni és tanàcsot szeretnék kérni . Sajnos rndszeresen màr körülbelül egy ève nem futok, mert akkor nagyon elkezdtek fàjni a tèrdeim és a bokàim. Komditerembe jàrok heti 3-4 alkalommal, és ott a súlyzós edzésen kívül kardiózni is szoktam (lèpcsőzőgépen pl nem fàj semmim). Kb két hónapja megemeltem a kardiók számát, az utóbbi kèt hètben pedig beiktattam rövidebb futàsokat is (5-10km-t). Régen mikor futottamm akkor heti többször 15 ment. Tudim hogy ez nem a legjobb edzès a fèlmaratonra, nem tervezek hosszútàvon futni a tovàbbiakban ez csak egy ilyrn 'just for fun' cèlkitűzès. A múlt hét vasàrnap elmentem és 19km-t futottam hogy kipróbàljam magam . Utàna màsnap alig bírtam jàrmi de magàt a futàst jól bírtam. A verseny miat vasàrnap lesz. Bocsi hogy egy regényt írtam, most jö a kèrdés: hètfőn edzettem mellre és bicepszre, és ma tervezek hàtra, vàllra, tricepszre. Ez ugye azt jelentrné hogy akkor ezen a hètrn teljesen kihagyom a làbat. (Ezt tanàcsoltàk egyèbkènt többen). Szerintetek is így csinàljam, vagy iktassak be egy làjtos làbazàst, esetleg rgy rövidebb futàst?

Köszi előre is

21L



2015. nov. 5. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon kockázatos, amit csinálsz. Szerencséd van, hogy tolerálja a szervezeted ezt az igénybevételt, nyilván azért is, mert még ilyen fiatal vagy. Azt tanácsolom, ne feszítsd a húrt. Egy ilyen megmérettetésre minimum heteket illik készülni, de inkább néhány hónapot mondanék.
2015. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, (fent îrtam is), hogy többet kellett volna készülni de a rebdszeres futàst nem bírjàk az îzületeim (mióta abbahagytam és "csak" kondizok, nem fàj a tèrdem), viszint mivel elég sokat sportolok szerintem elèg jó àllókèpessègem van. Ezt a 19m-t is sokkal jobban bìrtam mimt amire szàmítottam. Abban bíztam/bízok, amit te is említettèl hogy az életkorom miatt beleférnek az ilyen kihívàsok. De akkor nem làbazok màr addig, hanem igyekszem pihenni, köszi a vàlaszt
2015. nov. 5. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Az izuletek allapotat is lehet javitani elvileg. Nezz utana!
2015. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!