Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az eredményesebb?!...

Melyik az eredményesebb?! Harcművészetet keresek, vagyis kettő közül szeretnék választani. Az egyik a Kung fu Akadémia Xing Yi Qun. A másik a Chow Gar. Kérem olyan véleményét aki ismeri az itteni oktatást, társaságot vagy éppen eléggé a stílust.

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Az az edzés ami nem kínai és nem japán eredetű.A legértelmesebb az lenne ha európai küzdősportban vagy önvédelmi rendszerben gondolkodnál.Feltéve persze,hogy a hatékonyság az elsődleges szempont nem pedig valami elvont haszontalanság a cél mert talán arra jók az ilyen keleti dolgok ha másra nem is,de szerintem még arra sem.
2015. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon hatékonyak a keleti "dolgok" csak magyarországon nem sok értelmes lehetőség van az elsajátításukra...
2015. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ortilio válasza:
10%

Pár évet elszúrtam a Kung Fu akadémián..... :/ Egyébként Wing Chunt is kipróbáltam, láttam Chow Gar edzést. Egykutya!

Sajnos ezek lehúzásra alapoznak, és sok esetben még a "mester" sem tudja felmérni, hogy mennyit is ér az adott túlárazott, túlmisztifikált stílus....

A légkör is elég merev, sok a megvezetett idióta.

Ha hatékony, használható önvédelem a célod, ezeket felejtsd el! Ahogy az előző válaszoló is írja, keresgélj olyan irányzatok között, amiben van sparring(=bunyó) nem fog agyonverni senki, ha valami mégis becsúszik, akkor meg kicsit keményedsz, emberesedsz tőle, sőt még egész jó haverokat is szerezhetsz :)

Ha valami spirituális többletre vágysz, azt se ilyen helyeken keresd....

2016. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!