Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdtetek már el 20 évesen...

Kezdtetek már el 20 évesen vagy később földharc alapú harcművészetet?

Figyelt kérdés

A kérdésem ugye azt szokták mondani hogy idősekkel felnőttekkel nem foglalkoznak ha mondjuk mint én 20 évesen kezdik mert gyerek korban szoktak inkább tanítani hogy mire nagy lesz addigra jó versenyző vállhason belőle.

A kérdésem volt már valaki úgy hogy később kezdte és mégis tanították rendesen foglalkoztak vele?

Persze jövőre majd elmegyek oda személyesen megkérdezni az ottani mestert csak addig szeretnék hallani másoktól is.

A kérésem ne feledjétek ki volt olyan aki járt pl állóharc alapú stílusra és 20 évesen vagy később elakart kezdeni egy újat egy földharc alapút.

A válaszokat előre is köszönöm



2015. nov. 20. 09:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni hogy már álló harc alapú stílusban van tapasztalatom és azért akarok hogy minél összetettebb minél inkább többrétű legyen a tudásom és ha véletlen találkoznék egy olyannal aki jártas pl a birkózásban és földre kerülnénk akkor ne tudjon ott elkapni hogy ne tudjon meglepni és akkor is tudjak harcolni.
2015. nov. 20. 09:04
 2/17 anonim ***** válasza:

4 évi box után tavaly előtt,26 évesen kezdtem az MMA-t. Miért ne lehetne? Ha meg nem foglalkoznak veled,akkor egyszerűen keress egy másik edzőt/klubot! Ezek a pénzből élnek,ha meg nem kell nekik a pénzed menj máshová!


Sok sikert!

2015. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

mit értesz az alatt, hogy jó versenyző?


földharc három HMben van, bírkózás, judo, BJJ. Ezek közül a birkó és a judo állóharc alapú, de parter is engedélyezett. Bjj az földharc alapú.


birkózás, judo esélytelen. ennyi idősen csak hobbista edzésre mehetsz, és túl öreg is vagy, a tested már csak kis mértékben alkalmazkodik a a fenti sportok által állított fizikai követelményekhez. versenyszinten totál esélytelen vagy, max kisebb háziversenyeken.


BJJ az viszonylag egyszerűbb, piaci alapon működik, oda mész, ahova akarsz. Versenyezni tudsz, sőt, mivel sok kategória van, övszint, súlycsoport, olyan nagyon nem is lesznek legyőzhetetlen ellenfeleid.


Másrészt meg, ha azt akarod, hogy veled foglalkozzanak, akkor menj privát edzésre. Saját házam tájáról beszélek a BJJ-ről.


A csoportos edzés és a privát nagyon nem ugyanaz. Egy csoportos edzésen elég pofátlanság elvárni, hogy rád a kezdőre figyeljenek. Elmondom miért.


Tapasztalat, hogy minden 10 újoncból 9 kikopik pár hét alatt. A Bjj kemény. Nemcsak a testednek. Az egódnak is. Az egy dolog, hogy a szokatlan terhelés miatt az ujjaid, lábujjaid, derekad, mélyhátizmok, izületek fájnak az első évben, ráadásul heti többször úgy játszanak veled a színes övesek, mint egy kiskutya a lábtörlővel. Kemény dolog ám visszamenni egy olyan helyre, ahol tudod, hogy meg fognak verni. Elkerülhetetlenül. Nehéz ám a sok kudarcélményt feldolgozni, a tehetetlenséget. És ez nem két hét ám. Egy év kb. Hogy hozzászokjál a terheléshez, megtanuld az alapokat, a pozíciókat, az elnevezésüket, ilyesmi. Ez lesz az a pont, amikor az edzői figyelem elkezd számítani. Addig neked kell figyelned, tanulnod. mert az alapokat egy hónap alatt is meg lehetne tanulni, odafigyeléssel, egy kis szorgalommal. viszont a gyakorlat az, hogy a fehérövesek egy év után sem tudják, hogy mi a különbség egy side, meg egy scarfhold között.És ehhez nem kell feheteöves edző, elég egy kéköves edzőtárs is. Az edző nem akkor figyel rád, a a feje állandóan a seggedben van. Hanem akkor, pl, ha párba állít egy szines övessel, hogy az majd megtanítja neked az alapokat. Mert neki van még 15 másik ember akire figyelnie kell.


Privát edzésen meg célirányosan a gyengeségeket küszöbölik ki, befoltozzák a lyukakat, stb. De a gyakorlatba az ott tanultakat is csak a csoportos edzésen tudod átültetni, sparring közben. Mert privát edzésen nem lesznek edzőpartnerek.

2015. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Elvileg van rá lehetőség, de nagyon klubfüggő. Én is elsősorban a BJJ-t mondanám, de akár judón, birkózáson is lehet, hogy fogadnak, lakhelyedtől is függ, hány klub van, mi a hozzáállás stb.


#2 válaszoló: mit értesz azon, hogy engedélyezett judóban a partel?

Gondolom, hogy a földmunkára gondolsz, csak ezt én még egyedül birkózó szakkifejezésként hallottam, ott is egy bizonyos szituációra használva.

2015. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az hogy van tapasztalatom álló harcban nem úgy értettem hogy 1 évet boxoltam vagy ilyesmi hanem remélhetőleg majd abból a stílusból jövőre ha minden jó megy fekete öves leszek. Vagyis a kitartás a szorgalom és az alázat meg van bennem és ha csak ezt kell elviselnem hogy kivívjam majd a mesterem tiszteletét akkor majd én ki fogom mert elhatároztam hogy egy földharc alapú stílusnak is mestere akarok lenni.
2015. nov. 20. 21:34
 6/17 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm megy a zöld.
2015. nov. 20. 21:34
 7/17 A kérdező kommentje:
Megnéztem a side az a tompítás ha jól gondolom a scarfhold meg egy fojtás technika. Jól gondolom?
2015. nov. 20. 21:50
 8/17 anonim ***** válasza:

rosszul gondolod.


És nem csak a side-ot,meg a scarfholdot.


Haver, kit érdekel hogy milyen öved van? Pláne az, hogy milyen öved lesz egy év múlva... Eszem megáll bakker. Ha már erre recskázol, legalább azt várd meg, amíg megkapod. De elárulom, szart se számít, milyen öved van. Ha lemész BJJ-re ott fehér öves leszel évekig. Mindenki téged fog széjjelkapni. Tök mindegy, milyen szorgalmas vagy, meg mennyire alázatos (egyáltalán nem vagy az) szét fognak kapni. Mert ott tudnak majd bunyózni, te meg nem. És ahogy sakkozni sem lehet gyorsan megtanulni, jitsuzni sem lehet.


Pont az ilyen "mesterek" kopnak ki elsőként. Mert rájönnek, hogy mekkora is valójában az ő mesterségük...

2015. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az hogy jövőre fekete öves lehetek nem vagyok elszállva csak azért írtam hogy tudjátok hogy van már tapasztalatom.Még dobásokban feszítésekben is van.Nem nagyképűségből írtam utálom a nagyképűséget lehet hogy az írásomból arra következtettél mint külső szemlélő hogy nagyképű vagyok meg elvagyok szállva magamtól de ez egyáltalán nem így van. Ha ismernél meg akik ismernek tudják meg mondják hogy milyen szerény, alázatos, szorgalmas, tisztelettudó vagyok.

Még egyszer mondom lehet hogy azt hittétek az írásom végett hogy ilyen vagyok de nem.

És megy a zöld neked is.

2015. nov. 23. 09:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyu haver, a tapasztalatodat sokféleképpen leírhattad volna. ha leírod, hogy 9 éve nyomod a bjj-t komolyabb megszakítás nélkül, akkor el tudom azt képzelni rólad, hogy egy év múlva fekete öves leszel. És azt is tudnám mi van mögötte.


Viszont te még azt se mondod miben lesz fekete öved. Miért? nem az öv bunyózik helyetted... Azért, mert fekete öve van valakinek, még lehet szar. kismillió olyan küzdőág van ahol az emberek után dobják az öveket, a lényeg, járjanak a birkák vizsgákra, mert abból van a lóvé.


Azt, hogy mit érsz el majd jövőre, ki nem szarja le? Az számít csak, amit eddig letettél az asztalra. Neked csak pózerséget sikerült eddig. szerénység, alázat, szorgalom, tisztelet. Sajnos nem tudod ezeknek a fogalmaknak a jelentését.


https://www.youtube.com/watch?v=AVZ-BOfC5fI

2015. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!