Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás utáni térdfájdalom?

Futás utáni térdfájdalom?

Figyelt kérdés
Ma úgy éreztem, jót tenne egy kiadós futás, ezért futottam három km-t, körülbelül 14 perc alatt. Mikor beléptem az ajtón, zsibbogtak a lábaim, a vádlim kétszer akkora volt, mint szokott, és kőkemény. Ezeket még mind megértettem, ahogyan azt is, hogy picit fájnak a lábikraizmaim. Egy órával később aludtam egyet, s mikor felkeltem arra lettem figyelmes, hogyha behajlított helyzetben megnyomom merőlegesen a jobb lábamon a térdkalácsot, akkor erőteljes fájdalom kerekedik felül a térdem környékén, s kb. 1-2 percig nem múlik el. De utána semmi. Ha sétáltam, ugráltam, akkor sem éreztem semmit. Csak ha megnyomtam. Felálltam, s úgy éreztem ha elernyedt állapotban mozgatom, akkor el-elcsúszik jobbra-balra 1 centit. Ez csak a szokatlan megerőltetés következménye volna, vagy érdemes lenne orvoshoz fordulni vele? Azt tudom, hogy a súly inkább a bal lábamra tevődött, éreztem, hogy az jobban használatban van, mégis a jobb térdem fáj.

2015. nov. 25. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

" kiadós futás, ezért futottam három km-t"


" zsibbogtak a lábaim, a vádlim kétszer akkora volt, mint szokott, és kőkemény. Ezeket még mind megértettem "


Ne hagyd ki a bemelegítést és a nyújtást , ne csinálj "szokatlan megerőltetést".

Megtett km-ből következtetve nemrég kezdtél futni , meg sem kérdem van-e cipőd hozzá.

Ha 2 nap után se múlik el akkor menj orvoshoz.

2015. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jókat írt az előző!


Fontos még a fokozatosság, több tekintetben is. Bemelegítés és nyújtás után, ne indulj meg egyből gyors tempón, hanem esetleg sétálj egy picit. Továbbá, ha még nem igazán futottál ekkora távokat, próbálj fokozatosan egyre többet.


A cipő is fontos, hogy a lábad ne érje akkora terhelés. Ha van lehetőséged, ne betonon fuss, hanem puhább felületen. Esetleg kérdezz meg személyesen valakit, hogy a lábaid nem e túl erősen rakod le, esetleg rossz szögben. :)

2015. nov. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!