Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet vagy...

Milyen harcművészetet vagy küzdősportot ajánlotok, ha komolyabb közelharci tudást szeretnék szerezni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, idén érettségizem. Honvéd tiszt szeretnék majd lenni és az egyetemen oktatni fognak közelharcot is. Nem ott akarok szembesülni vele, hogy gyakorlatilag semmit se tudok :D.


( Az nem egy hátrány ha nem fogják az első edzésen eltörni az orromat, mert hobbi szinten járok fotózásokra :D )



2015. nov. 29. 22:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jah és Pesten élek, szóval elég sok lehetőség van :).
2015. nov. 29. 22:07
 2/21 anonim ***** válasza:
Járjál el thai boxolni. Jó alapot ad mindenhez és jobb helyeken vigyáznak a kezdőkre.
2015. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ó, hát ha Pesten vagy, akkor ott van minden szépség! Hung-Gar, Wudang, Wing Tsun, Északi Sáska, Déli Sáska, Thai Box, Taekwondoo, Box és így tovább. Legjobban a Hung-Gar Kung-fu-t, Wudangot, Wing Tsun-t és a Thai Boxot ajánlom. Ha nem katonasághoz mennél, akkor mondanám a Boxot is, csak ez esetben az kevés lenne. Mondanák, hogy nagyon jól, gyorsan és erősen ütsz, csak elrúgják szépen a lábad, megrántanak, megcsavarnak, rádfognak és már köpni, nyelni nem tudsz. Azokkal, amiket meg fentebb említettem, hogy ajánlok, még az őrmestert is falnak kenyed. :D Persze csak akkor, ha mindent beleadsz és szívvel, lélekkel tanulod a stílust. :) De, ahogy azt mindig is mondtam: emberfüggő, tehát úgyis azzal a stílussal leszel a legeredményesebb, amihez van tehetséged, amiből képes vagy kihozni a 100%-ot. :) Válassz jól és kitartást! :)
2015. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom NKE-HHK, Szentendre. Talán még ismerem is a leendő kiképződet :). Ilyenkor mindig kicsit megnyugszom, hogy az új generáció nem veszett el teljesen.


Neked most a legjobb választás a ju jitsu lenne. A honvédségnél a Zöllei féle kézi tusát fogod tanulni, aminek a 90% ju jitsu. Az apróbb fegyverekre igazított és kicsit katonásra csiszolt jitsu technikák nem lesznek idegenek a kiképzésen ez önbizalmat fog adni, nem csak a közelharchoz hanem az egész katonásdihoz is.


Ez az 1 év pont arra lesz neked jó, hogy az edzéseken megtanulsz esni, gurulni, tompítani, megtanulod azokat az alapokat, amire a Zöllei féle kézi tusa is épül és ezeket rendszeres edzéslátogatástól függően magabiztosan is fogd tudni használni. Jitsun többnyire nem is fognak belerondítani az arcodba (maradandóan legalább is :D).


Egy ex katona.

2015. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem le is írták, ha el akarsz járni olyan edzésekre ahol havi 10.000 forintot kérnek el tőled, az ott tanultaknak többnyire az életben (pláne a honvédségnél) semmi hasznát nem veszed , akkor nyugodtan menj el a keleti arany sárkány, meg déli ezüst sáska kamu kung fu stílusokra. Ha becsületesen eljársz az 50.000 forintos szemináriumokra még talán a nem létező cafrangos címek és kamu stílusuk nagymestere is lehetsz csupán 3 hónap alatt.
2015. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Vagy hallgathatsz a hazaáruló/orbán/zsidó/amerika bérenc, zsoldos sz*#&@r Magyar Honvédre is, aki havi fél millióért az anyját is lelőné aztán jól takarózna vele, hogy "jaj jaj csak parancsot teljesítettem" aztán abból a pénzből megvenné a ju jitsu fekete övét és napi 3x kiverné rá, mert kb annyit is ér.


A thai box magasan veri az ilyen kamu ju jitsu, aikido stílusokat. A box is jó lehet neked, de a thai box jobb mert ott rúgás is van nem csak ütés. (értelem szerűen). Illetve ha pesti vagy akkor még a sűrített elvegő által felsorolt stílusok egyikére is eljárhatsz, pesten magas a kung fu oktatás színvonala. De az ilyen aikido ju jitsu fosnál mindenképpen jobb.

2015. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Huha :D én nem akarok ekkora háborút, csak tanácsot kérnék :/ tehát akkor a ju jitsu az most jó vagy nem nekem a honvédséghez ?
2015. nov. 29. 22:41
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
Se a honvédséghez se semmire nem jó a kamu ju jitsu. Jól hangzik, hogy japán, meg ősi, meg szamuráj. Meg lehet nézni, hogy mi lett a nagy szamurájokkal, meg a csiri-viri földrevitelekkel, meg feszítésekkel. Egy bunyóban a birkónak meg ju jitsunak annyi hasznát veszed mint marék lepkének. Akármilyen késes támadót ha erősen fejbe vágsz az ott esik össze. Ilyen hogy kitérünk, meg elkapjuk a csuklót meg megcsavarjuk arra jó, hogy kinyírd magad. Meg is lehet nézni, hogy hány magyar katona döglött meg afganisztánban a nagy zölle vagy mi a rák féle harcmodorral. Bár Magyar Honvéd visszajött(sajnos), szóval biztos sokat futnak a ju jitsu edzéseken.... arra talán jó :D
2015. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
haha mi van kis orbán Hon-véd ? fáj az igazság :D?
2015. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
hahaha mindjárt szájba rúg valaki figyeld meg.
2015. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!